Inspirace

Největší chyby před vchodem do vašeho domu. Děláte je také?

Vchod do domu prozradí mnohé o povaze majitele příbytku. Někdo si na tomto prostoru dává skutečně záležet, jiný jej považuje za nepodstatný. Jaké největší chyby lidé dělají? Vyvarujte se těmto častým omylům. Někdy dokonce jde o bezpečnost.

Nic k sobě neladí

Když se pouštíte do zařizování prostoru před domem, měli byste dbát především na jednotu. Když k sobě přiřadíte světle hnědé vchodové dveře a stříbrnou poštovní schránku, asi to moc ladit nebude. Schránka by měla vždy korespondovat s barvou fasády, nebo s barvou vchodových dveří a jejich klikou. Pokud je před vchodem kobereček, měl by také vyjadřovat cit pro styl a jednotu. Opět tedy volte stejné barvy, stejné odstíny.

Příliš mnoho dekorací

Máte rádi, když prostor před vchodem vyjadřuje aktuální roční období? To je skvělé. Jistě se rádi obklopujete dekoracemi všeho druhu, které jsou tematicky spjaté tu s podzimem, tu s vánočním časem. Dejte si ale pozor, aby k sobě jednotlivé prvky ladily také co se týče barev. Pokud je ozdob příliš, působí nesourodě a evokují harampádí. Raději si každý rok zvolte jednotné barevné výzvy, kterých se budete držet. Další dekorace ponechte v bytě, nebo si je schovejte napřesrok.

Je to bezpečné?

Mnoho lidí si před plot umisťuje varovné tabulky s informací, že se u jejich domu vyskytuje větší či menší čtyřnohý hlídač. Pokud mezi ně patříte i vy, ujistěte se, že nabízíte své návštěvě zazvonit na váš příbytek z bezpečí prostoru ulice. Jen tak se k vám nikdo na návštěvu nevydá, když bude pro zazvonění muset absolvovat riskantní podnik v podobě závodu se čtyřnožcem. Raději připevněte na branku zvoneček, který bude moci pošťák i návštěva bezpečně zmáčknout.

Jak je na tom váš vchodový prostor? Také máte pocit, že ještě máte co zlepšovat? Nebo je váš prostor před domem stylově v pořádku? Jsou vaše návštěvy v bezpečí?