Zahrada

Zalévejte zahradu dešťovou vodou

Nezaprší a nezaprší. Zase je suchý měsíc? Nezbývá nic jiného než popadnout hadici a zahradu důkladně zalít. Pokud pro tyto účely používáte pitnou vodu, zajisté víte, že je zalévání velmi drahou činností. Myslete chytře a zalévejte pouze dešťovou vodou. Kde ovšem vzít dešťovou vodu, když je sucho? Přeci z nádrže a pokud nemáte dostatečně velkou nádrž na vodu, která můžete skladovat vodu z deštivého období, je nejvyšší čas si jí pořídit.

Plastové retenční nádrže na zalévání

Zapomeňte na sudy a na malé nadzemní nádrže, kam se vejde málo vody. Postarejte se, aby veškerá dešťová voda stékala z okapu rovnou do plastové retenční nádrže na dešťovou vodu určenou pro zalévání. Takové nádrže můžete pořídit na Mravecplast.cz. Nadzemní nádrže jsou nevzhledné, opírá se do nich slunce a navíc zabírají nemalé množství místa. Podzemní nádrže jsou nejlepším řešením, nezaberu vám žádné místo a stanou se praktickým skladištěm na vodu pro zalévání. V Čechách se střídají období dešťů a sucha, můžete si zde nashromáždit dostatečné množství vody a zalévat tak pouze dešťovou vodou.

Nádrže disponují čerpadlem, díky kterému můžete vodu ihned využít k zalévání. Nádrže na dešťovou vodu jsou vám k dispozici s různým objemem a v různých provedeních, konkrétně jde o samonosné nádrže, nádrže k obetonování a dvouplášťové nádrže. Pokud máte malou zahrádku, vystačíte si s malou nádrží, ale pokud máte velkou zahradu, políčko nebo sad, ideální je zvolit velkou nádrž. Prodejce vám vybranou nádrž zdarma doveze až na potřebné místo a na nádrže se vztahuje i dotace Dešťovka. Nádrže na dešťovou vodu nejsou drahé a stanou se investicí která vás bude těšit každý rok a brzy se vám vrátí v podobě ušetřené pitné vody a tím pádem i menších výdajů za vodu. Inspirujte se nabídkou a vyberte si vhodnou nádrž i pro zalévání vaší zahrady.