Inspirace

Jaké jsou trendy současného moderního bytového designu?

Bytový design je svými vlnami velice podobný oborům jako je móda nebo umění. V rámci let se zkrátka vyvíjí u veřejnosti nálada a tíhnutí k určitým trendům, materiálům nebo postupům. Ta se pak postupně promítá do kreativních sfér.

Pochopitelně je tak jasné, že všechny tyto aspekty přímo ovlivňují také moderní bytový design. A to nejen co se týče vzhledu místností, ale především co se týče použitých materiálů, postupů a celkové organizace místa jak užitkového, tak i volnočasového. Dnes vám právě všechny tyto trendy dokážeme přiblížit.

Maximální estetika prostoru na prvním místě

Každý profesionální návrh interiéru v moderních domácnostech nabídne především opravdu vysokou estetiku. Oproti starším trendům se tady používá mnohem větší množství estetických materiálů, jako mohou být různé pogumované plochy, nerezové plochy a jednoduché jednobarevné plochy s jednoduše udržovatelným povrchem. Estetika občas může v prázdném bytě působit až přehnaně, ale to vždy změní jeho zabydlení.

Hraje se na velké volné prostory

Moderní design se snaží najít v prostoru co nejvíce volného místa. Je to především proto, že moc zastavěné prostory začnou postupně polykat hodně světla. Přirozené přírodní světlo je přitom jednou ze základních věcí, které interiérový design vyžaduje, a které se pokouší za každou cenu udržet na co nejlepší úrovni. Proto rozhodně nepočítejte s tím, že byste v rámci moderního designu potkávali rozsáhlé stěny a nábytek, které prudce takové světlo limitují. Zcela naopak se využívají prvky, které vypadají jako kdyby přirozeně vycházely ze stěny a velice často také ve stavěné komponenty a skříně.

Elegance a jednoduchost jako hlavní zásada

Co byste ale mohli čekat v moment, kdy byste zvolili design vaší domácnosti podle profesionálního designéra? V první řadě se můžete připravit na to, že byste dostali opravdu profesionální náhled na to, jako dobře lze jednotlivé místnosti uspořádat a využít, což většinou bývá tím nejdůležitějším pro dlouhodobý úspěch. Profesionální bytový designér dokáže nejen ze zkušeností vždycky navrhnout takové řešení, aby se v sobě potkal jak kvalitní design, tak i jednoduchý a příjemný, přehledný režim.