Interiér

Je samostatná toaleta nutností?

Rekonstrukce bytu či koupelny s sebou přináší celou řadu otázek. Jednou z nich je celkové rozhodnutí. Budete potřebovat samostatnou místnost, nebo ponecháte toaletu v koupelně? Zde jsou pro a proti.

Většinou se toaleta odděluje

Pokud máme rozlehlý byt, není zde problém umístit do něj i dvě oddělené toalety, abychom zajistili dostatek soukromí všem členům naší domácnosti. Rekonstrukce koupelny menších rozměrů je ale vždy oříšek. Zde je rozhodnutí, zda toaletu spojit s koupelnou, předmětem dlouhých domácích debat. Je vhodné tu toaletu tedy oddělit a co na to odborníci na rekonstrukce? Proč je to lepší?

Do prostoru koupelny máte kdykoliv přístup

Když se vám podaří oddělit toaletu od koupelnového prostoru, je to vždy to nejlepší řešení. Můžete se kdykoliv zajít okoupat nebo si umýt ruce, aniž byste museli čekat, až bude místnost volná. Stejně to platí i obráceně. V případě, že potřebujete jít na toaletu, musíte v mnoha případech čekat na to, až se místnost uvolní. Některý člen rodiny si přitom může umývat vlasy nebo péčí o sebe trávit poměrně mnoho času. Čekání je velmi nepříjemné.

Roli hraje i počet návštěv

Oddělená toaleta je rozhodně vítanou možností i pro vaši návštěvu. Většina z nás si prostě a jednoduše přeje mít jistotu, že se budeme nacházet v malé místnosti s rychlým odvětráním. Zejména pokud rádi hostíte své přátele a rodinné členy, je tato možnost k diskuzi. Pokud jste většinu času sami a za přáteli vyrážíte mimo prostor svého bytu, tato otázka není tak důležitá.

A co děti?

Pokud máte malé děti, počítejte s tím, že současná rekonstrukce koupelny bude představovat situaci, ve které budou vyrůstat i dospívat. Je pro vás vidina toho, že nebudete mít dostatek soukromí na toaletě, připustitelná? U dětí budou na návštěvě kamarádi a spolužáci. I s tím je třeba počítat.

Samostatná toaleta by měla být standardem. Kéž by to šlo ve všech bytech.