Interiér Tipy & rady

8 drobných závad ve vašem domě, které vám mohou udělat díru do kapsy, pokud je budete ignorovat

Majitelé domů mají často tendenci ignorovat drobné vady dekoru nebo závady konstrukce domu, protože není naléhavě nutné je opravovat. Tyto problémy však mohou být jen příznaky většího problému. Rozhodně je potřeba řešit problém v počáteční fázi, abyste se vyhnuli pozdějším výdajům. Co je tedy třeba řešit ihned?

závady na domě

Vlhkost

Jedná se o běžný problém v mnoha domech, který zůstává bez povšimnutí. Majitelé domů často čekají, že vlhkost, která se objeví na stěnách v období dešťů, sama zmizí, až bude opět teplo. Někdy se k zakrytí této oblasti používají obklady. Často si bohužel neuvědomujeme, jaké škody může na stěnách vlhkost způsobit. A pokud se tato situace nechá bez kontroly, může se dostat i do základů.

Netěsnící kohoutky

Netěsnící kohoutky nejsou dobrým znamením a ukazují na závadu ve vodovodním systému. Přestože instalatérské práce mohou být nákladné a zdlouhavé, vadný instalatérský systém by se měl řešit okamžitě.

Nepříjemný zápach

Pokud ani důkladná prohlídka nebo hloubkový úklid či osvěžovače a vonné tyčinky v každé místnosti nedokážou zbavit místnost nepříjemného zatuchlého zápachu, může tento zápach jednoduše svědčit o problémech s instalatérskými rozvody. Může to znamenat uvolněné trubky, ucpané odtoky nebo suché potrubí. V případě, že se problém zhorší, může být nutné vyměnit celý vodovodní systém, od kuchyně až po koupelnu, což se vám rozhodně prodraží.

Kolísání napětí

pokud při zapnutí spotřebiče bliká více než jedna žárovka nebo trubice, zpozorněte, protože to znamená problém s elektroinstalací. To může naznačovat i ventilátor, který na začátku nebo ke konci vydává svištivý zvuk. Co nejdříve se obraťte na elektrikáře, aby vše zkontroloval, protože pokud jednoho dne selže celá elektroinstalace a dojde k výpadku proudu, způsobí to velké potíže a výdaje.

Rozbité dlaždice

Dlaždice se nacházejí téměř ve všech částech domu, od podlahy až po strop. Navzdory všem výhodám, které nabízejí, jsou dlaždice křehké. Protože je téměř nemožné najít na trhu přesně stejnou dlaždici, pokud je některá z nich rozbitá, majitel domu má tendenci poškození ignorovat. To může vést k vážnému zranění, kromě poškození zbývajících dlaždic.

Škůdci

Lidé se doma často snaží vymýtit šváby, mravence a krysy, a to pomocí prostředků, jako jsou jedy a spreje. Ti se však mohou po malé přestávce znovu objevit. Kromě toho, že potkani a švábi šíří bakterie, které způsobují řadu onemocnění, způsobují velké škody na základech domu.

Díry v dřevěném nábytku

Díry v nábytku mohou znamenat, že si bílí mravenci, lidově nazývaní termiti, našli cestu ze země do dřeva. Nejlepší by bylo zjistit problém v rané fázi a nechat ho vyřešit pomocí odborníka. Zbavit se problému s termity může být poměrně obtížné, pokud byla zasažena velká část nábytku. V takovém případě může být jedinou možností výměna nábytku.

Nedostatek slunečního světla

Mnozí nezkušení kupci domů si mohou často splést nedostatek slunečního světla s chladem a považovat tento bod za pozitivní. Velmi malé vystavení slunci bude udržovat váš domov vlhký, kromě toho, že ovlivní vaše vlastní fyzické a duševní zdraví. V případě, že se takového omylu dopustíte, je třeba provést nápravná opatření, která zajistí, aby se do domu dostávalo více slunečního světla. Možná budete muset změnit polohu dveří nebo oken.

Pokud si s těmito problémy nedokážete pomoci sami, neodkládejte je, obraťte se na architekta, který by vám mohl pomoci uvést věci na pravou míru.

Zdroj foto: www.freepik.com