Zajímavosti

Hausbót – hit posledních dob

Ještě před několika lety bylo bydlení v hausbótu pro mnoho lidí nepředstavitelné. Doba se ale mění a lidé z bytů často utíkají a stěhují se na vodu. Nejčastějším důvodem bývá vřelý vztah k vodě, sportu a přírodě. Hitem ve světě domů na vodě je tzv. mobilní hausbót, jehož výhodou je především snadná možnost přesunu.

Není důležité, zda hausbót využíváte pouze v létě, anebo jste se rozhodli definitivně změnit adresu a přestěhovat se na vodu trvale. Nikdy ale nezapomínejte na to, že se o hausbót musíte starat stejně jako o klasický domek. Základní údržba nese určitá pravidla, která není radno podceňovat – určitě totiž chcete, aby vám dobře a dlouho sloužil, a tak pravidelně natírejte jak dřevěné, tak i železné součásti, které jsou především ve vlhkém prostředí a vlivem celoročního počasí hodně namáhány.

Ke správné údržbě o dřevěné plochy na hausbótu i v něm vám skvěle poslouží Luxol Lodní lak. Tento transparentní lak na bázi rozpouštědel je určený k ochraně dřevěných povrchů ve vysoce vlhkém prostředí. Nátěr zaručuje dlouhodobou ochranu před povětrnostními vlivy a vlhkostí. Povrch si navíc udržuje stabilní lesk.

Údržbu železných částí hausbótu proveďte přípravkem Hammerite Přímo na rez, kladívkový. Tato jednosložková na vzduchu schnoucí antikorozní a dekorativní barva je vhodná pro exteriérové i interiérové použití a je speciálně vyvinutá právě na aktivní ochranu proti korozi až na dobu 8 let. Nátěr nevyžaduje základovou vrstvu a je odolný proti mrazům, vysokým teplotám i chemikáliím.