Inspirace

Chytrá svítidla v chytré domácnosti

Od mala jsme byli zvyklí na svítidla, která se rozsvěcela a zhasínala při vstupu do místnosti vypínačem nebo případně měla vypínač přímo na sobě, jako třeba stojací či stolní lampy. Později se vyráběly některé stolní lampy na dotyk. Lampa měla vždy alespoň nějakou část kovovou a rozsvítila se, pokud jste se kovové části dotkli rukou. Na stejném principu, tedy změně odporu, fungují i moderní LED pásky, které jednoduchým dotykem rozsvěcíte, zhasínáte, a pokud mají funkci stmívání, stačí je přidržet rukou a můžete měnit intenzitu světla. Samozřejmě pokud vám to vyhovuje, stále je většina svítidel na klasické vypínače.

Moderní chytrá svítidla

Zajímají-li vás ale moderní způsoby osvětlení, určitě vsaďte na dálkové ovladače, dotykový systém, pohybové senzory nebo chytrý systém ovládání domácnosti označovaný jako CLC. Tento systém vám umožní pohodlně pomocí vašeho tabletu nebo smartphonu ovládat elektronicky řízené prvky vaší domácnosti, jako je pračka, žaluzie, myčka nebo také svítidla. Ne všechna svítidla umožňují použití tohoto systému, avšak v dnešní době je na trhu už dost velký výběr těch, která tuto technologii podporují.

Jak to funguje?

Systém je poměrně jednoduchý, všechna svítidla označená CLC lze ovládat jediným ovladačem, jehož instalace nevyžaduje žádné stavební úpravy. Jedním Smart Home-Systémem lze řídit svítidla v celé budově a navíc i další jednotky (např. topení, bezpečnostní systém). Systém umožňuje nejen vypínání a zapínání svítidel, díky tomuto systému lze svítidla také libovolně stmívat a navodit tak tu správnou atmosféru. Inteligentní ovládání světel vám usnadní život. Svítidla, která systém podporují, jsou nejen praktická, ale i designová, můžete vybírat stropní svítidla a závěsné lustry, vestavné bodovky i nástěnná svítidla. Moderní jsou také vestavěná svítidla, stylové stolní a stojací lampy. Vyberte si a užívejte si domácí pohodu se stylovým a funkčním osvětlením.