Inspirace Zajímavosti

Vertikální zahrady změní prázdné stěny na přírodní podívanou

Chybí vám občas příroda? Většina lidí používá výlety do přírody jako prostředek, jak se zbavit stresu a načerpat energii. Přítomnost rostlin je velmi důležitá, dokáží pohlcovat negativní energii, produkují kyslík, zvlhčují vzduch a jsou také krásnou dekorací. Pokud přemýšlíte, jak dostat do vašeho domácího nebo pracovního prostředí více zeleně, nejlepší možnost představují vertikální a zelené zahrady.

Stěny nám abízí mnoho prostoru, který je nevyužitý, vy ho můžete využít jako místo, které pokryjete mnoha druhy rostlin, které budou v interiéru vytvářet lepší klima. Jak se vlastně vertikání zahrady budují? Je potřeba se obrátit na specialistu na jejich realizaci, kterým je společnost Graseko s.r.o. Ta používá moderní modulární systém Atlantis Gro-Wall®. Umožní snadnou instalaci vertikální zahrady na stěnu, složení rostlin ve vertikání zahradě si můžete sami určit, nabízí se opravdu mnoho možností.

Změna, kterou si zamilujete

Nezáleží na tom, jestli máte mnoho prostoru nebo jen jednu prázdnou stěnu, systém je modulární a lze ho libovolně rozšiřovat. Je vyrobený z recyklovatelných materiálů a celkově jde o velmi ekologické řešení. Interiér s vertikální zahradou získá prestižní vzhled, každého bude vizuálně přitahovat a bude lákavým místem k odpočinku. Pokud disponujete firmou, zajisté vaši zaměstnanci ocení místo, kde budou mimo dosah elektroniky a kde mohou na chvíli relaxovat. Tyto stěny umožní vytvoření příjemného prostředí, v létě poskytnou chladnější vzduch a v zimě zase tepelnou izolaci. Vertikální zahrady zvyšují také zvukovou izolaci. Jsou dělány tak, aby vyžadovaly minimální údržbu, mají velmi efektivní závlahový systém a a lze je vybavit i integrovaným automatickým závlahovm systémem pro jednotlivé rostliny. Zajistěte si kontakt s přírodou, více informací naleznete na Graseko.cz.