Zahrada

Jaké nářadí si pořídit na zahradu?

Každý majitel zahrady ví, že je potřeba se o ni pečlivě starat. Péči si zasluhují nejen záhony, ale také trávníky, stromy a keře a to ať už ovocné či ozdobné.

Péče o trávník

Pokud chcete, aby byl váš trávník dokonalý, musíte mu věnovat náležitou pozornost, při které vám bude ideálním pomocníkem dobře zvolený druh nářadí.

  • Sekačky na trávu

Velkým pomocníkem jsou sekačky rotační. Volit můžete jak variantu akumulátorovou, tak i elektrickou. Velkou výhodu nabízejí modely se sběrným košem.

  • Strunové sekačky

Díky akumulátorovým modelům je lze využít i na odlehlejší místa zahrady nebo tam, kde není přístup do elektrické sítě. Akumulátorové sekačky mají dvojitou strunu, variabilní otáčky, ukazatel stavu nabití akumulátoru, vedení po okraji a užitečným pomocníkem je i funkce sečení okrajů.

  • Akumulátorové nůžky na trávu

V nabídce jsou nůžky s různými záběry. Nejčastěji se jedná o délku lišty 100 nebo 150 mm. Díky výměnným lištám je lze používat nejen na trávník, ale i pro zastřihování keřů.

  • Provzdušňovače trávníku

Slouží pro lepší regeneraci trávníku, díky které bude stále pěkný.

Péče o stromy a keře

Co by to bylo za zahradu bez stromů a keřů, ať už ozdobných či ovocných. I o ně je potřeba pečovat. Můžete k tomu použít třeba řetězové pily vybavené akumulátorem a pogumavonou, ergonomicky tvarovanou rukojetí i pro druhou ruku. Pokud jste majiteli živého plotu, zajisté pro jeho úpravu a údržbu uvítáte nůžky na živý plot, většinou jsou v nabídce varianty akumulátorové, bez zbytečných kabelů, které během práce překážejí. Výhodou tohoto druhu nářadí je oblouková a měkká rukojeť, ochrana rukou a obouruční spouštění. Pro zastřihávání větví ve větších výškách je vhodné si pořídit řetězovou pilu na větve, jež dokonale poslouží pro prořez stromů.