Inspirace

Malování jde i s úsměvem

Malířské práce jsou jednou z posledních fází rekonstrukce bytu, vyžadují zvláštní pozornost a pečlivost provedení, protože na jejich výsledku bude do značné míry záviset konečný vzhled bytu. V každém případě se zde musí člověk cítit příjemně. Barvy v životě člověka navíc velmi ovlivňují jeho život a tak jsou pro něj důležité. Malování bytu představuje jednu z možností, jak vytvořit dokonalý interiér, který bude příjemný pro všechny, ale také je to nejlevnější možnost, jak zrenovovat byt a dát mu nový kabát.

Malování s profesionály

Jistě si mnozí poradí sami, ale jsou i situace, kdy jsou profesionální malířské firmy spolehlivými partnery nejn v oblasti podnikání. Malíři dnešní doby vypadají úplně jinak, než na jaké byl člověk doposud zvyklý. Mají vše, co je k malování potřeba a jejich praktické zkušenosti se určitě v tomhle směru vyplatí. Navíc je malování pokojů prací, kde si někteří dokonce tak trochu odpočinou. Malování je totiž možné i s úsměvem a nadsázkou.

Vyplatí se tedy objednat si malířskou firmu?

Určitě ano! Malíři jsou profesionálové a jako takoví ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Jejich zkušenosti jsou nenahraditelné, protože pokud je člověk přesvědčen, že stačí koupit barvu a štětec, mýlí se. Základem každé takové práce je především nejdříve dobrá příprava stěn na malování a rozmanitost materiálů pro malování stěn v obchodech umožňuje vytvářet různé malby, které místnost dokonale oživí. Strop a stěny by měly být důkladně očištěny od staré malby, tapet, tmelu, a podobně. Je potřeba odstranit praskliny, díry, či jiné nedokonalosti. Odborníci také radí použít penetrační nátěr pro lepší přilnavost barvy, ale také základní nátěr, který dá barvě lepší sytost.

Výhody malování interiéru

  • Estetický vzhled – při správné přípravě a aplikaci barvy bude povrch vypadat stylově a elegantně.
  • Trvanlivost – při správné péči stěny neztrácejí svůj vzhled po několik let.
  • Snadná údržba
  • Rychlá obnova při poškození.

Jaké barvy jsou tedy vhodné pro stěny v bytě?

Ložnice je místem odpočinku a relaxace, k čemuž by k tomu mělo přispět barevné schéma místnosti. Při výběru barvy na malování stěn v ložnici je vhodné naslouchat nejen osobním preferencím, ale mnohdy se vyplatí i sledovat módní trendy. Je nutné vzít v úvahu některé technické body, které ovlivní vnímání konkrétní barvy v interiéru. Výběr barvy pro ložnici není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. U velkých ložnic se doporučuje zvolit světlé pastelové odstíny a je vhodné nepoužívat tmavé a světlé barvy. Lze je použít v textilních dekoracích postele nebo jako jasný dekorativní akcent. Co se týká odstínu na stěnách v dětském pokoji, tak zde se fantazii meze nekladou. Děti všeobecně mají rády barevnost a tak je vhodné vymalovat pokoj pastelovými barvami. Ovšem jinak bude vymalován pokoj malého batolete a jinak školáka nebo studenta.