Inspirace Interiér

Stres? Vytvořte si doma svou vlastní oázu!

V práci máte spoustu stresu? Dnešní doba tomu moc nepřidává, z práce, kde na vás všichni tlačí s termíny a podobně, rychle do školky nebo družiny pro děti, nakoupit s nimi, odvézt je do kroužků, domů a tam vás čeká druhá šichta. Stres, nervozita, hluk a spěch, to jsou věci, které neprospívají psychické pohodě a člověk potřebuje mít svůj klid a místo, kde si od toho všeho bude moci odpočinout!

Vaše vlastní oáza

Asi pokaždé, kdy toho na vás bude hodně, nemůžete utéct do wellnes nebo kamkoliv jinam. Při zařizování bytu myslete na to, že potřebujete místo, kde to bude útulnější a přívětivější, kde se vám bude mnohem lépe relaxovat a kde budete odpočívat. Zkuste tyto jednoduché tipy, které vám pomohou.

Pozor na světlo

V interiéru je světlo nejen praktickým pomocníkem, ale také může ovlivňovat to, jak se cítíte. Při výběru zářivek myslete na to, že studené světlo není to pravé pro vás. Bude vás uspávat a celý interiér bude působit chladně. Teplé odstíny jsou tím pravým!

Útulnost

Útulnost mohou evokovat barvy, příjemný vzhled a podobně. Svou roli zde může sehrát také hmat. Proto sedací souprava musí být příjemná pro vás na omak, deka, pod kterou ležíte, musí být na dotek příjemná a polštářek, kterým si podložíte hlavu, musí opět vsázet na materiály, které jsou na dotek příjemné. Skvělé jsou například chlupaté koberce!

Jednotná vůně

Neznamená to, že budete po bytě pobíhat s parfémem a pravidelně rozprašovat vůni. Pro tyto účely slouží různé strojky, které automaticky rozprašují příjemnou vůni. Vsadit můžete také na difuzéry, vonné tyčinky, svíčky a podobně. Všeho najednou však má spíš negativní účinek. Vyberte si jednu věc a té se držte, díky čemuž se budete ve svém domě cítit skvěle a příjemně.