Ostatní

Chorvatsko nabízí celou řadu činností pro aktivní dovolenou

Kromě odpočinku na pláži nabízí řada turistických středisek i velké množství sportovních aktivit. Mezi nejvíce oblíbené patří samozřejmě vodní sporty, bez kterých se dovolena chorvatsko neobejde. V nabídce však naleznete i aktivity, které se dají provozovat na souši.

Mezi oblíbené vodní aktivity patří jachting, surfing, potápění nebo rybolov. Mezi aktivity plážové se pak řadí fotbal, minigolf nebo bowling. Oblíbené jsou i turistika či cykloturistika. Součástí celé řady hotelů jsou i fitness centra disponující dokonalou výbavou.

Pokud si chcete zajistit třeba kvalitní apartmany chorvatsko, zavítejte na portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Kam se vydat za aktivní dovolenou?

Široké možnosti sportovních aktivit nabízí oblast Istrie, především pak střediska Poreč, Rovinj, Medulin či Pula. V severní Dalmácii je to Zaton, Solaris poblíž Šibeniku nebo Omiš.

Každé větší rekreační středisko nabízí plážový volejbal, košíkovou, házenou a vybrané destinace pak fotbal. Oblíbený je i minigolf či bowling.

Milovníci adrenalinu si jistě vyzkoušejí bunngee-jumping – v Poreči, na Šibenickém mostě v Dalmácii nebo v Dubrovniku.

Mezi oblíbené sportovní aktivity patří také jízda na kajaku, která umožňuje návštěvu odlehlých zátok nebo mořských jeskyní.

Vyhledávaný je také rafting, který nabízí průzkumné výpravy po divokých řekách protékajících kouzelnými kaňony. Vyzkoušet si tuto adrenalinovou jízdu můžete na řece Cetině ve městě Omiš nebo nedaleko Zadaru.

Na své si přijdou také milovníci skalního lezení, slaňování vodopádů nebo plavání v divokých vodách.

Méně obvyklou sportovní aktivitou je speleologie (jeskyňářství). Pro tuto činnost je však potřeba absolvovat speciální kurz v některém z místních speleologických oddílů. Mezi nejkrásnější místa patří oblasti Velebit, Biokova a Istrie. Také se můžete zúčastnit výpravy, kterou organizují odborníci-speleologové z porečské speleologické společnosti.