Ostatní

Jak se starat o plot? Záleží na materiálu

O některé ploty se vůbec starat nemusíte. Pak se ale najdou i takové, které je nutné udržovat pravidelně. V tomto článku se o nich dozvíte víc.

Náležitou péči před zimou nevyžaduje pouze zahrada. Pozornost byste měli věnovat i plotu. Záleží ale na materiálu, ze kterého je váš plot postaven. U některého bude potřeba větší péče, na jiný nebudete muset ani sáhnout.

Dřevo musíte udržovat

Plot na klíč Praha staví především na kvalitních materiálech a dobrém zpracování. Ani ten nejlepší plot ovšem nedokáže odolávat vlivům počasí do nekonečna. Dvojnásob to platí o dřevěném plotu. Ten sice ze všech materiálů vyniká úplně nejvíce, potřebuje také důkladnější údržbu. Asi se nebudete divit, když vám řekneme, že po letech silných větrů a deště ztrácí svoji barvu a postupně mění vzhled.

Dříve, než bude pozdě, tedy vezměte potřebné pomůcky, a vyrazte plotu na pomoc. Pro začátek si vystačíte s bruskou, kterou obrousíte jednotlivé laťky ze všech stran. Dřevo poté naimpregnujte a po zaschnutí natřete libovolnou barvou. Pokud tuto proceduru budete čas od času opakovat, váš dřevěný plot se vám odvděčí dlouhou životností.

Téměř bezúdržbový plot

Ploty na klíč v okolí Prahy vypadají rozdílně. Častou volbou zákazníků je ale stále drátěný plot. Ten je totiž téměř bezúdržbový. U něj stačí hlídat, jestli se v něm neobjeví díra. Starší pletiva neváhejte očistit kartáčem a natřít čerstvou barvou. Použijte speciální plotové barvy, protože ty jsou pružnější a neloupou se.

Plastové ploty

Plast v posledních letech získává na popularitě. Jeho výhodou je totiž naprostá bezúdržbovost. Tento materiál je pověstný především díky své dlouhé životnosti. Ploty na klíč Praha z plastu vám tedy nejenže dlouho vydrží, ale nebudete se o ně ani muset starat. Stačí je jen otřít, pokud budou špinavé, nebo očistit od mechu.