Inspirace Interiér

Námořnický styl? Bude slušet i vašemu bytu!

Milujete moře a vše, co je s ním spojené? Příjemná modrá barva, jemné tóny a rozpoznatelnost. To je všechno námořnický styl, který je stále velmi oblíben. Námořnický styl nemusí být viditelný jen a pouze na oblečení a špercích, ale také na bydlení. Chcete mít svěží a moderní interiér v námořnickém stylu po celý rok? Je to hračka!

Pěkně po námořnicku

Než se pustíte do kompletní přestavby, rozmyslete si dobře, zda právě námořnické barvy a námořnické motivy jsou ty, které jsou pro vás vhodné. Jedna věc je, mít v interiéru pár námořnických kousků, ale celý interiér a na delší dobu? Pokud stále toužíte po námořnickém interiéru, pak směle do toho!

Pruhy všude, kam se podíváš

Jeden ze stěžejních prvků námořnického stylu jsou právě pruhy a to zejména ty podélné. Pruhy jsou k dostání ve všech velikostech, menší i větší. Právě pruhy poukazují na volnost a širé otevřené moře. Nejlepším místem, kde tyto pruhy mít je podlaha, stěny, povlečení na postel, přehozy na postel, deky nebo potisk na křesla.

Bytové doplňky

Sáhněte po klasických námořnických symbolech a oživte je! Může to být například pádlo, kotva, záchranný kruh a podobně. Tyto věci obvykle mají svou klasickou barvu, vy jim však vdechněte námořnický život. Vše natřete modrou barvou, ideálně navy blue a bílou. Přidat můžete i trochu červené, ale tyto dvě jsou stěžejní.

Vsaďte na modrou

Námořnický styl rovná se modrá a bílá barva. Sáhněte po barvě navy blue, která se k té námořnické hodí nejlépe. Chcete-li svůj interiér trochu víc oživit, pak můžete přidat různé barvy a odstíny.

Námořnický styl

Bez čeho se neobejdou námořníci? Kormidla, kotvy, záchranného kruhu, to jsou tři základní nástroje, které jsou pro námořníka nesmírně důležité. Právě na tyto motivy vsaďte a je jedno, zda to budou přímo předměty nebo dekory na povlečení.