Ostatní

Mozaika nejen do bazénu

Mozaiky se využívají již stovky let, nejdříve to byly malé kousky kamenných úlomků, jež dohromady tvořily obrazce na podlahách chrámů a veřejných lázní. Později se využívalo barevných sklíček, ze kterých se skládaly složité figurální motivy. Dnes se mozaiky stále používají k obkládání stěn i podlah v různých wellness zařízeních, plaveckých bazénech a parních lázních. Sice už se dnes z kousků mozaiky neskládají postavy ani žádné příliš komplikované motivy, stále ale mají mezi lidmi mozaiky velkou oblibu.

Doba mozaiková

Mozaiky pronikly také do soukromých domů a bytů, své uplatnění najdou nejčastěji v koupelnách, domácích wellness, ale i v kuchyních. Mozaiky se dodávají na silikonových síťkách, snadno se tedy s nimi pracuje a můžete je využít k obložení oblých a kulatých objektů. Mozaiky se vyrábí z různých materiálů, kdo je na přírodní, může si pořídit mozaiku kamennou z říčních valounů

Další možností jsou moderní kovové mozaiky. Jde o různě velké kovové segmenty nalepené na keramický podklad. Často kombinují různé barvy, lesklé a matné provedení a díky tomu působí originálně a luxusně. Kovové mozaiky můžete využít v interiéru i exteriéru, kde se postarají o vskutku neobyčejný efekt.

Největší obliby dosahují skleněné mozaiky, jsou nejrozšířenějším typem moderních mozaiek a vyrábí se v různých provedeních a barevných variacích. Mezi nestárnoucí klasiku patří jednobarevné a barevné varianty, k dispozici jsou ale také žíhané, malované, třpytivé či šrafované mozaiky. V letošním roce byla na trh uvedena novinka – perleťové mozaiky. Od klasických skleněných se liší tím, že jednotlivé segmenty jsou potažené perleťovou glazurou.

Vyberte si a použijte stylovou mozaiku za kuchyňskou linku či do koupelny. Podívejte se do internetového obchodu RDkachle.cz a vyberte si z široké nabídky, nebo navštivte vzorkovou prodejnu v Bohuslavicích u Hlučína, kde si můžete prohlédnout spoustu vystavených vzorků.