Tipy & rady Zahrada

Grilujeme – jde to i bez zahrady!

Grilovací sezóna je v plném proudu a vy, podobně jako spousta dalších, kteří bohužel nemají zahradu, terasu či balkón, zoufáte, že by to chtělo místo, kam můžete jít v klidu relaxovat a popřípadě i grilovat. Takový nedělní oběd na grilu nebo posezení s přáteli u grilované zeleniny nebo pořádného fláku masa. Když nemáte prostor, kde grilovat jste odkázáni na přátele, kteří zahradou či terasou disponují.

Grilování v každé situaci

Nadšenci pro grilování už nemusí sezónu co sezónu smutně koukat na všechny, kteří na své zahradě grilují každý večer. Nyní, díky moderní technice a spoustě vymožeností můžete pořídit gril, který je malý a tím pádem se vejde na balkón či terasu. Díky tomu není třeba už mít velkou zahradu. Když však nemáte ani to, pak ani tehdy nemusíte smutnit. Existují přenosné grily, takzvané stolní. Ty jsou k dostání v různých velikostech a různých cenových hladinách.

Díky stolnímu grilu můžete grilovat v bytě tři plus jedna i v maličké garsoniéře, je to úplně jedno. Stolní grily jsou k dostání v různých rozměrech, takže můžete pořídit přesně takový, který je pro vás ideální. Chcete grilovat pravidelně, ale jídlo bude převážně pro vás, popřípadě jednou za čas se objeví přátelé? Pak vám stačí menší a výkonnější. Budete-li grilovat čas od času, spokojíte se s levnějším modelem, který plní základní funkce.

Cena versus výkon

Jako při každém výběru grilu, ať už zahradního nebo stolního dbáte především na cenu. Ta je pro mnoho lidí rozhodující. Měla by však jít ruku v ruce s výkonem. Levnější kousky obvykle nemají velkou grilovací plochu a jsou tudíž ideální pro méně náročné uživatele. Chcete-li grilovat pravidelně a pro celou rodinu, pak se vám vyplatí investovat.