Inspirace

Finská sauna jako dokonalý odpočinek pro naše tělo

Někteří lidé si nedokážou představit svůj život bez návštěvy sauny. Finská sauna a další druhy saun mají příznivý vliv na lidské zdraví. Ale zároveň má obrovské množství dalších výhod, které sauny dělají ještě oblíbenější. Velmi pozitivní zprávou pro všechny milovníky pravidelného saunování je, že finská sauna může být poměrně snadno umístitelná nejen uvnitř domu, ale také i v bytě. Malé mini-sauny umožňují rovněž provádět léčebné procedury, stejně jako jejich velkorozměrové sestry.

Sauna jako součást našeho bydlení

Výhodou určitě je snadnost použití a relativně dostupná cena výstavby těchto saunových kabin, které mohou být umístěny prakticky všude. Ve fitness klubech, hotelech a ve zdravotnických centrech na stadionech, ale pro své soukromí také v bytě a to i malém. Hlavní požadavek je, že v místnosti by mělo být dostatek místa, byl zajištěn větrací systém, spolehlivá a kvalitní pára a byla provedena hydroizolace konstrukce.

Sauny jsou dnes velmi populární a ve Finsku je můžeme najít skoro v každém domě. Není to jen místo pro klasický odpočinek, ale sauna je již od nepaměti také místem společenského setkávání.Lidé si zde povídají o různých věcech, dávají najevo svou přátelskou povahu a utužují své tělo ve zdravé kondici. Finská sauna poskytuje dobrou relaxaci těla i ducha, zlepšuje emoční stav, krevní oběh, posiluje imunitní systém, zvyšuje efektivitu.

Stavba sauny svépomocí nebo s profesionální firmou

Jistě mnohé napadá možnost postavit si saunu doma sami. Je to jedna z možností, jak mít vlastní saunu, i když je k tomu potřeba opravdu šikovné ruce, kvalitní materiál a chuť do práce. Budování takové sauny s využitím finské technologie je poměrně složitý úkol, který vyžaduje určité materiálové náklady a čas. Než se pustíme do stavby, musíme mít jasnou představu o tom, co vlastně chceme.

pomoc profesionální firmy je v tomhle směru jistě velkou výhodou a můžeme mít dokonce saunu v podobě dokonalé saunové kabiny se vším všudy. jde prakticky o hotový výrobek, který je možný umístit všude.

Princip finské sauny

Finská sauna je suchá teplá lázeň, ve které má vzduch vysokou teplotu až 90-110 stupňů Celsia a nízkou vlhkost – téměř 10-25%. Je to kvůli nízké úrovni vlhkosti, že teplo je snáze snášen než například v klasické ruské lázni anebo tureckém hammamu. Sauna poskytuje kompletní relaxaci těla i ducha, posiluje imunitní systém, zlepšuje emoční stav, zvyšuje efektivitu.

Fyziologický mechanismus lázně podle finské technologie spočívá v zahřátí těla na nadměrné pocení, když se díky suchému vzduchu a vysoké teplotě vlhkost aktivně odpaří z kůže a chrání ji před přehřátím. Aktivace tohoto mechanismu je zodpovědná za dobrý terapeutický výsledek, stimulující práci potních žláz a termoregulační funkce těla. Výsledkem je uvolnění strusky spolu s potem. A dřevo, ze kterého je sauna vyrobena, přispívá pouze ke zvýšení terapeutického účinku návštěvy na lidské zdraví. Cítíme se mnohem lépe a hlavně příjemně.Finská sauna je ve skutečnosti velmi užitečná. Přirozeně, pokud použijete všechny jeho výhody mírně, s ohledem na signály vašeho těla.

Výhody finské sauny

Pro konstrukci finské sauny jsou tradičně používány materiály z přírodního dřeva, které splňují moderní požadavky v oblasti bezpečnosti a kvality. Neobsahují ve svém složení látky škodlivé a nebezpečné pro lidské tělo a se správným zpracováním mohou být používány po značnou dobu. Používá se smrk, cedr, kanadská borovice, osika i africké dřevo stromu abachi.