Ostatní

Rady, podle kterých vyberete zrcadlo do koupelny

Zrcadlo v koupelně už dávno neplní jen praktickou funkci. Naopak mohou být i estetickým doplňkem, který ovlivní podobu celé místnosti. Oblíbená LED zrcadla navíc poskytnou místnosti dodatečné osvětlení a dodají koupelně moderní ráz. Jak zrcadlo do koupelny vybrat?

Kolik máte místa?

Prvním faktorem, který musíte vzít do úvahy, je velikost koupelny. Zrcadlo s největší pravděpodobností umístíte nad umyvadlo a umyvadlovou skříňku. Mělo by být o pár centimetrů užší než skříňka a vysoké tak, aby ho pohodlně a bez krčení mohly používat všechny osoby v domácnosti.

Některá zrcadla mohou mít odkládací prostor. Sice nebývá zrovna největší, ale vyřeší problém s uložením kartáčků na zuby, drobných líčidel nebo oblíbeného parfému.

Tvar a design

Hranatá zrcadla patří mezi naprosté klasiky, jelikož se hodí do každého prostoru a nabízí největší odrazovou plochu. Do popředí se ale dostávají i zrcadla kulatá, která na první pohled zaujmou a zároveň prostor zjemní. Na druhou stranu v něm toho uvidíte méně. Kompromisem mezi estetikou a prostorem mohou být oválná zrcadla.

Máte moderně zařízenou koupelnu ve skandinávském stylu? Slušet jí bude jednoduché zrcadlo bez rámu. Potrpíte si na rustikální styl? Silný kovový rám bud jasnou volbou. Orientálně laděné interiéry zase doplní zrcadlo v dřevěném rámu. Vybírejte zkrátka takové zrcadlo, které se do prostoru hodí.

LED zrcadla

Koupelna většinou nepatří mezi nejsvětlejší místa v bytě, mnohé nemají ani okna, kudy by proudilo přirozené světlo. Proto jsou LED zrcadla tak oblíbená – nasvítí obličej z ideálních úhlů a místnosti poskytnou dodatečné osvětlení. Snažte se, aby světlo zrcadla mělo stejný tón jako hlavní koupelnové osvětlení.

Pokud zařizujete novou koupelnu, zrcadlo vybírejte až jako poslední prvek. Jen tak totiž můžete odhadnout, do kterého místa a jak vysoko bude třeba ho umístit, jakou barvu by měl mít rám a zda budete potřebovat zrcadlo s policí, nebo si vystačíte bez ní.