Inspirace Interiér

Feng shui – co se doma nesmí dělat? 2. část

Feng shui je staročínské učení, které pomáhá organizovat a celkově harmonizovat prostor ve vašem domě. Negativní energie a špatné proudy mohou, podle tohoto učení, ovlivňovat váš život. Je proto dobré dodržovat hlavní zásady tohoto systému a učení. Vaším domovem tak bude proudit energie a životní síla. Jak si vlastně podle tohoto učení zařídit dům? V prvním díle článku jsme vám prozradili pár triků, nyní přidáváme další. Co tedy rozhodně nedělat?

Pozor na nefunkční věci

Dejte si pozor na všechny nefunkční věci, které v domácnosti máte. Chcete některé z těchto věcí používat? Pak to co možná nejdřív opravte. Pokud jsou věci neopravitelné nebo je opravovat nechcete, pak je z domácnosti vyhoďte. Zbavíte se tím negativní energie a do života se vám dostane štěstí a také hojnost. Mezi tyto věci patří také kapající kohoutky a podobně.

Koupelna a záchod

V těchto místech je nutno udržovat pravidelnou a pořádnou čistotu. Díky tomu se udržuje energie pozitivní. Pravidelný úklid zajistí útulnost a pohodlí. Rovněž u koupelny a záchodu je nutno zavírat pravidelně dveře.

Větrání

Svou domácnost je nutno pravidelně, důkladně a často větrat. Čím častěji jsou okna otevřená, tím líp pro vás a vaši energii. Obnovuje se tak energie celého obývaného prostoru. Větrat je nutno také v zimě.

Pracovna či pracovní kout

Pracovní stůl a kout bývá obvykle zaplněn spoustou věcí, papírů a podobně. Když hledáte nějakou věc, obvykle musíte složitě hledat to, co potřebujete. Správná organizace pracovního místa je důležitá. Za zády je dobré mít stěnu nepřerušovanou oknem či dveřmi, tím totiž uniká energie. Nastartujete tak energii, která zvýší vaší pracovní výkonnost. Různé drobnosti, které máte na pracovním stole, odstraňte. Rozptylují vaší pozornost.