Ostatní

Trendy v koupelnách

Koupelna je místo, které již dávno neslouží pouze pro naši hygienu. Je to místo, kde se ráno probouzíme k životu a ladíme si zde náladu pro celý den, který bývá někdy velmi náročný. Večer se pak stává místem určeným pro dokonalou relaxaci. Nechte se tedy inspirovat trendy a vytvořte si z koupelny dominantu vašeho domova. Pokud si nevíte rady, navštivte jakékoli koupelnové studio, v němž vám odborníci poradí a případně připraví návrh na míru. Patří mezi ně i koupelnové studio praha, které sestavuje návrhy koupelen podle nejnovějších trendů

Obklady a dlažba

Nejen obklady, ale také koupelnová dlažba je pro dokonalý vzhled a pohodlí koupelny důležitá. Co se vzhledu týká, tak prim hraje materiál imitující kov, do popředí vystupuje styl industriální a tovární, s metalickými odlesky. Designová koupelna však může být vytvořena i z imitace dalších materiálů, mezi něž rozhodně patří beton a kámen. Oblíbená je velkoformátová dlažba imitující koberec. Do popředí se dostávají 3D obklady, které nabízejí zajímavou strukturu a velice často se stávají výrazným a originálním prvkem koupelny.

Barvy

V oblasti barev dávají trendy přednost odstínům tlumeným. Mezi oblíbené patří bílá, béžová, světle hnědá či zelená barva. Tyto barvy náležejí k přírodním tónům, jež dokonale ladí se vzhledem dlažby a obkladů. Klid a harmonii do interiéru vnáší i světlé tóny modré. Tabu však není ani barva černá, která dodá místnosti atmosféru magickou a intimní. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, která barva bude pro vaši koupelnu ta pravá, pomůže vám vizualizace koupelny.

Dekorace a koupelnový nábytek

Hitem zůstávají vany volně stojící a umyvadla na desku. Vzhledem k tomu, že ne každý má pro koupelnu dostatečný prostor, na trhu se objevuje stále častěji rozmanitý nábytek určený pro menší koupelny konstruovaný tak, aby nabízel co nejvíce úložného prostoru. Nejčastějším materiálem je pak dřevo doplněné kovem. Koupelnová studia nabízejí vizualizace koupelen zaměřené na jejich vybavení. Díky tomu získáte snadnou představu o výsledném vzhledu konkrétního vybavení.