Inspirace Interiér

Duhové barvy – jak je vkusně zařadit do interiéru?

Barvy mají vliv na lidský mozek a přijdete-li z práce, kde byl opravdu stresující den do pochmurného interiéru, kde vás nic neumí rozveselit, pak špatná nálada a únava vesele pokračují dál. Navoďte ve vašem interiéru moderní a krásný vzhled. Budete se i vy v takovéto domácnosti cítit mnohem lépe.

Kde zapracovat?

I když nejste úplný zastánce spoustu věcí a raději vyznáváte minimalismus, barvy vás vyplašit nemusí. Můžete je velmi dobře zkombinovat se zbytkem vybavení. A i tak to bude vypadat vkusně, moderně a budete mít po příchodu domů lepší náladu. Jak dostat do své domácnosti barvy?

O barvách přemýšlejte

Barvy nemůžete do interiéru naházet tak, jak si aktuálně myslíte, že to vypadá dobře. Musí to být opravdu promyšlené a zařízení místnosti nemůže být ledabylé. Barvy by pak působily nevkusně a vulgárně. Pokud zvolíte nějaký barevný motiv, nechejte jej opakovat se v místnosti. Například na stěně, polštářích, povlečení, světlech a podobně.

Barevná podlaha

Pokud máte kuchyň, která je celá bílá, pak to určitě bude chtít nějakou barvu, kterou tu univerzálnost rozbijete. Co takhle zapracovat na podlaze? Tu můžete mít v jedné opravdu syté barvě (hodí se zelená, modrá, červená nebo růžová) nebo můžete být ještě odvážnější a sáhnout po pruhované podlaze z pastelek. Od tmavé až po světlou, několik pruhů, v několika barvách. Když k tomu sladíte v kuchyni spotřebiče, pak vaše kuchyň dostane šmrnc.

Pestrý doplněk

Je-li váš obývací prostor velmi uniformní a v jedné barvě, chce to maličko změnu. Nejčastější u minimalismu je bílá barva, což je pro vás výhoda, protože můžete přidat takřka jakoukoliv barvu. Sáhněte po doplňku, který bude opravdu výrazný. Například několik barevných polštářků na sedací soupravě, barevné povlečení na posteli, syté přehozy a podobně.