Ostatní

Nachystejte se na grilovací sezónu

Nebojte se, od nás vám žádné tipy na grilování ani recepty nehrozí. Pokud ale máte rádi zahradní párty, venkovní občerstvení pro přátele či rodinu na terase, měli byste se připravit na nadcházející sezónu. Venku sice ještě občas padá sníh, ale ten už jistě nebude mít dlouhého trvání a teploty se již brzy přehoupnou ke dvaceti stupňům, a to už se venku dá vydržet :-). Vzpomínáte si, jak bylo loni to podvečerní grilování nepraktické bez pořádného osvětlení? Vrhněte se letos na instalaci kvalitních a výkonných venkovních svítidel.

Osvětlení je základ

Tím samozřejmě nemyslíme, abyste si na dům instalovali reflektory jako na fotbalovém stadionu, ale takovou zahradní terasu je fajn trochu osvětlit, když ji chcete využívat i večer. Velmi praktická jsou venkovní nástěnná svítidla, která umístíte jednoduše na zeď domu. Vytvoří vám na terase příjemnou atmosféru. Skvěle vypadají také zapuštěná svítidla do stěny, která pomohou na terase vytvořit intimní atmosféru.

Dalšími venkovními pomocníky jsou sloupková svítidla, která můžete umístit jak na terase, tak i podél cestiček, k příjezdové cestě, nebo je rozeset po zahradě. Kombinujte několik typů osvětlení, nemusíte se bát použít ani stolní lampy, nebo dekorační lampy na zem. Některé připomínají pochodně, jiné jsou zase skleněné ve tvaru koule v různých velikostech, které napodobují měsíc. Velké oblibě se těší také LED světelné řetězy v celé řadě dekorů, které můžete rozvěsit prakticky kdekoli a které vám vytvoří příjemnou atmosféru při každodenním relaxu i zahradní párty.

Stačí zacvaknout

Speciálním typem osvětlení venkovních prostor jsou Plug&Shine svítidla. Ta jsou napojena unikátním konektorem, snadno můžete přidávat další i kterákoli odpojovat. Jedná se o velmi variabilní systém, který zahrnuje široký výběr různých typů svítidel, takže si na zahradě můžete vytvořit různé světelné scény a podle potřeby a nálady je rozsvěcet a zase zhasínat.