Ostatní

Zvyšte účinnost krbových kamen instalací teplovzdušného výměníku

Připadá vám, že není topení v krbových kamnech dostatečně efektivním řešením? V současné době vše pouze zdražuje a krbová kamna jsou mnohem výhodnější volbou než elektrické topení. Možná si říkáte, že jsou krbová kamna krásnou dekorací, která zajistí příjemné teplo a skvělou atmosféru, ale existují i šetrnější alternativy. Ještě než se vrhnete na zbytečně nákladné a pracné řešení, měli byste vědět, že i s pomocí malé investice se můžete postarat, aby bylo vaše topení ještě výhodnější a přitom jste místnosti vytopili lépe, než dříve – stačí si pořídit teplovzdušný výměník.

Teplovzdušný výměník využije spaliny z krbu

Při topení v krbu vzniká velké množství spalin, které mají vysokou teplotu. Tyto spaliny stoupají komínem a nakonec vyjdou ven. Tyto spaliny mají často přes 300°C a to je dostatečně velká teplota, aby dokázala vyhřívat váš interiér. Aby se tak stalo, je třeba je nějakým způsobem zachytit a k tomu slouží právě teplovzdušné výměníky. Jejich účelem je odebrat teplo ze spalin a využít ho k dalšímu vytápění domu.

Teplovzdušný výměník se zapojí na kouřovod kamen a následně využívá spaliny k tomu, aby rychleji vytopily vaše prostory. Už nebudete tak dlouho čekat, než se místnosti vyhřejí a jelikož bude produkce tepla s teplovzdušným výměníkem podstatně vyšší, už nemusíte topit tolik, jako dříve. Teplovzdušný výměník není drahým dílem a jeho instalaci zvládne každý zručný kutil. Vzhled teplovzdušných výměníků je velmi moderní a stanou se nenápadným nebo naopak stylovým doplňkem kamen. Pokud vás teplovzdušné výměníky zaujaly, můžete je vybírat v eshopu Kamnarna.cz, kde se vám nabízí v širokém množství provedení. Můžete zde objevit i mnoho dalšího sortimentu určeného pro krbová kamna a krbové vložky.