Ostatní

I plastový zahradní nábytek má své kouzlo

Rádi byste svoji zahradu, pergolu anebo balkón či terasu vybavili funkčním a skvěle vypadajícím zahradním nábytkem, ale váš rozpočet tomu není příliš nakloněn? Nezoufejte. I tato situace má řešení. Vsaďte na plast, který dokáže dát vzniknout nábytku lehkému a odolnému.

Proč plastový zahradní nábytek?

Plast je velmi odolný umělý materiál, který nejen dobře vypadá, ale také se snadno udržuje. Plastový zahradní nábytek se nemusíte bát nechat na dešti, není nutné jej natírat ani jinak řešit jeho povrchovou úpravu a dokonce máte na výběr z mnoha barev, tvarů a forem. Cena plastového venkovního nábytku je v porovnání s jinými materiály dokonce tak nízká, že si za svoje peníze můžete dovolit splnit všechny představy.

Jak udělat z plastového nábytku atraktivní doplněk vaší zahrady?

Většina z nás má plastový zahradní nábytek spojen s levnými a neforemnými křesly a stoly, které se dodnes vyrábí v různých barevných odstínech a které snad někdy trůnily na každé zahradě. Doba ale postoupila a i plastový nábytek může být klenotem zahrady. Vybírejte ale kvalitní kousky, v nichž je plast kombinován s jinými materiály, například hliníkem nebo ocelí. Oku bude lahodit také venkovní nábytek vyrobený z umělého ratanu. I v tomto případě jde o plastový materiál, která je ale ručně splétaný a na první pohled vypadá k nerozeznání od pravého ratanu. Jeho odolnost je však několikanásobně vyšší, proto může být používán i ve venkovních prostorech.

Plastový materiál odlehčí podlaze

Potřebujete-li na subtilnější podlahu vaše altánu nebo pergoly nábytek, který ji nebude přetěžovat a způsobovat otlaky, plast je k tomuto účelu jako stvořený. Nábytek vyrobený z plastu odlehčí zatížení podlahy, neodlehčí ale vaší peněžence. Proto si budete moci dovolit pořídit i rozsáhlejší nábytkovou sestavu. Chcete-li si koupit plastový zahradní nábytek s vysokou odolností napodobující vzhled dřeva, vsaďte na moderní materiál zvaný artwood. Ten dřevo velmi věrně imituje, přitom si ale uchovává vlastnosti plastového nábytku, tedy snadnou udržovatelnost, odolnost vůči vodě a parazitům a také stálý vzhled. Nábytek z artwoodu není nutné na rozdíl od toho z opravdového dřeva natírat, ani napouštět speciálními lazurami. Vydrží prakticky téměř všechny výkyvy počasí a zůstane krásný po mnoho let.