Ostatní

Zařiďte si svůj nový obývací pokoj funkčně a esteticky

Obývací pokoj patří mezi využívané hojně prostory v domě nebo bytě. Je to místo, kde se po náročném dmi schází celá rodina, aby trávila čas hraním her, sledováním televize nebo povídáním. Obývací pokoj je také místem, kam lidé zvou své hosty, pořádají večírky nebo rodinná setkání. Není proto divu, že při výběru vybavení a nábytku býváme více pečliví než při zařizování ostatních místností v domě. Pokud nejste bytovými designéry, může se stát, že některého ze svých rozhodnutí budete litovat. Jak předejít chybám a obývací pokoj efektivně zařídit?

Stanovte ústřední bod obývacího pokoje

Určete hlavní bod místnosti a kolem něj rozmístěte nábytek, například obývákové stěny. V některých místnostech bude  ústředním bodem existující prvek, jako je krb nebo okno, a v některých to bude něco, co si do místnosti přinesete, například televize.

Použijte nábytek k vytvoření konverzačních oblastí

Lidé by měli být schopni spolu pohodlně mluvit, aniž by si namáhali krk nebo křičeli. Pokud je místnost obzvláště velká, možná budete chtít vytvořit několik různých oblastí pro konverzaci. Obýváková sestava bývá variabilní a lze ji různě kombinovat.

Nezapomeňte na pohodlnou průchodnost místností

Nepřeplňujte místnost nábytkem, nechte dostatek prostoru pro plynulý průchod z jednoho konce místnosti na druhý.

Odtáhněte nábytek od stěn

Obývací stěna a ostatní nábytek je často přiražený až ke zdi, to je jednou z nejčastějších chyb, které se lidé při zařizování obývacího pokoje dělají. Umístěním kusů blíže k sobě vytvoříte intimnější prostředí.

Kde vybrat kvalitní a moderní nábytek

E-shop nabytekprovas.cz se soustředí na prodej moderního nábytku vhodného do domů i malých bytů. Velké množství variant uspokojí poptávku i náročnějších zákazníků, kteří mají specifické požadavky na zařízení svých domovů.