Tipy & rady

Každá nemovitost by měla být v bezpečí před zloději a rozmary počasí

Počasí nebo sousedy si prostě nevybereme, sofistikovaný zloděj nás vykrade během dovolené a nám pak zbydou jen oči pro pláč. Nebo také ne – stačí si vhodně nastavit pojistnou ochranu a budete v bezpečí celoročně, nejen během dovolené nebo svátků, které strávíte mimo domov. Pro klid duše je tohle vždycky lepší. A když navíc za pojistku nevydáte mnoho peněz a dostanete komplexní nabídku, je to jistě pádný důvod k zamyšlení.

Pojistěte si nemovitost, bude to vlastně jen pár minut

Vše se dá sjednat online, není nutné osobní jednání na pobočce a tím pádem někdy i značná časová ztráta. Moderní možnosti jsou totiž o něčem jiném, nikdo vás obecně nenechá dlouho čekat. Pojištění nemovitosti totiž vůbec nemusí být složité, nepotřebujete k němu podklady z několika úřadů a pročítat stohy dokumentů. Snad i tohle odrazuje mnohé lidi od sjednání pojistky, která je ale hodně důležitá. Potvrzují to i statistiky, které hovoří jasnou řečí – Češi jsou totiž obecně  !

A nezapomínejte samozřejmě ani na majetek…

Další věc, kterou zanedbáváme jako národ, je kupříkladu majetkové pojištění. Přitom i díky němu můžeme být v klidu, protože kryje velmi pestrou paletu pojistných rizik. A nemusí vyjít naši kapsu na velké peníze, spíše naopak – dá se říci, že existují ekonomické varianty, co mají plné krytí a nenabídnou nic, co byste sami nechtěli.

Myslet můžete i na prodlouženou záruku zboží, pojištění nahodilého poškození nebo další věci. Každá stávající pojistka může mít rezervy a bude v příštích letech potřebovat jistou revizi. Nenechávejte proto nic na poslední chvíli, ať už jde o pojištění majetku nebo nemovitosti. Nakonec, pokud vše dohodnete u jednoho pojistitele, dostanete obvykle zajímavou slevu!