Ostatní

Zahradní a farmářské skleníky

I v tuzemských klimatických podmínkách můžete sklízet úrodu zeleniny dvakrát i vícekrát do roka. Tento luxus si můžete dopřát díky zahradnímu skleníku. Na trhu je dne široký výběr skleníků nejrůznějších velikostí a zejména z nejrůznějšího materiálu. Zahradní skleníky jsou stále populárnější a díky přijatelným cenám si skleník může pořídit každý.

Nabídka

Chcete-li skutečně kvalitní zahradní skleník za přijatelnou cenu, pak využijte nabídky společnosti Kin plast skleníky. Jedná se výrobce, přímého dovozce a prodejce vysoce kvalitních skleníků, který vám zajistí dopravu i montáž. Firma si zakládá na osobním přístupu k zákazníkovi a snaží se vyhovět jeho požadavkům. Skleníky Kinplast, resp. jejich všechny modely jsou ve smontovaném stavu vystaveny v kanceláři firmy, aby si každý mohl udělat konkrétní představu.

Umístění skleníku

Bez ohledu na velikost je třeba vybrat takové místo, kde nebude skleník překážet. Zároveň by měl stát tam, kde nevanou velké větry. Také ne pod stromy, protože tam by mohli vegetaci ve skleníku ohrožovat škůdci a choroby. Důležitá je také blízkost vody potřebné k zalévání rostlin.

Druhy skleníků

Současná nabídka materiálů umožňuje postavit si konstrukci třeba z hliníku a použít tabulové sklo či polykarbonátové desky. Jednodušším řešením jsou fóliovníky, které můžete po sezóně rozložit a příště umístit na jiném místě zahrady. Nejvíce jsou však v trendu hliníkové skleníky, jejichž předností je lehkost, vzdušnost a zároveň i potřebná pevnost. K těmto vlastnostem přispívá rovněž moderní materiál, kterým je polykarbonát. Zahradní skleníky z polykarbonátu splňují veškeré nároky kladené na pěstování zeleniny ve skleníku. Navzdory svému označení „skleník“, se tedy nejedná o sklo, ale o vysoce pevný polykarbonát, který dobře propouští světlo a odolává krupobití či jinému mechanickému poškození.

Velikosti skleníků

Vedle běžných rozměrů skleníků určených pro pěstování zeleniny na zahradě, nabízí Kin plast i farmářské skleníky. Příkladem za všechny je polykarbonátový farmářský skleník KIN FARMER má rozměry 4×8 metrů a výšku 2,90 m. Vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám je dána kvalitní profilovanou konstrukcí a polykarbonátem WÖGGEL o tloušťce od 4 až do 8 mm.