Inspirace Interiér Tipy & rady

Chyby při výběru barvy do interiéru

Svůj interiér domu či bytu chcete mít co nejkrásnější. Není divu, aby se vám dobře žilo, musíte se doma také dobře cítit. A když se rozhodujete, že vymalujete svůj domov, čeká vás výběr barev. V obchodech s barvami vám přechází zrak, tolik barev a odstínů! Nevíte přesně, jakou barvu a odstín zvolit? Musíte promyslet spoustu věcí!

Chyby při výběru

Aby váš interiér vypadal dobře, a moderně nestačí jen zvolit si jednu barvu či odstín. Je spousta věcí, která ovlivňuje konečný výsledek. Pozor na těchto pár chyb, které můžete při výběru barvy a odstínů udělat. Ovlivníte tak celkový výsledek a váš interiér bude vypadat skvěle a moderně! Jaké chyby nedělat?

Barva jen na vzorníku

V obchodě s barvami dostanete papírový vzorník a podle něj začínáte vybírat tu správnou barvu. Vzorník však nemusí být vždycky stoprocentní. To co vidíte na papíře, ve skutečnosti vypadá jinak na zdi a ještě navíc, když je daná barva na větší ploše. Pro tu nejlepší představu kupte menší plechovku barvy, vyzkoušejte a uvidíte.

Den a noc

Barva se vám líbí, protože jí sledujete za denního světla. Večer však bude vypadat o dost jinak. Může být ponurá, velmi tmavá a až depresivní. A při představě, že přijdete ve špatné náladě domů, barva vám moc nepřidá.

Barva a zařízení bytu

Ruku v ruce jde barva stěn, podlahy a také nábytek. Vše musí ladit a to i s textiliemi a bytovými doplňky. Jinak se může stát, že váš interiér bude vypadat přeplácaně a až moc překombinovaně.

Neutrální a jasné odstíny

Spousta lidí sahá po neutrální nebo až příliš jasné barvě. Můžete přeci riskovat, zkoušet nové a výrazné odstíny. Když už chcete neutrální odstín, můžete si jej nechat namíchat o 25% světlejší. Barva stejně časem zešedne, takže to chvíli bude vypadat vskutku dobře a později získáte odstín, který jste na začátku chtěli.