Ostatní

Z betonu jsou nejlepší ploty

Nový dům a k němu praktické a zároveň estetické oplocení, to je sen mnoha rodin. Není však tak jednoduché toho všeho dosáhnout. Plot stačí řešit ve chvíli, kdy budete mít hotový dům, ten je důležitější, navíc není praktické postavit kolem domu plot, když kolem něj má jezdit ještě těžká technika. Nicméně není na škodu promyslet si, jaký typ plotu by se vám kolem domu nejlépe hodil.

Vybíráme plot

Kolem moderních domů většinou lidé volí kovové ploty, domy ve venkovském stylu naopak vyžadují dřevěné či kamenné ploty. Zdaleka všechny varianty oplocení ale nevyhovují každému, například o dřevěné ploty se majitel musí starat, kované ploty zase neposkytují příliš soukromí. Není jednoduché najít to pravé. Už jste viděli kolem některého domu betonový plot? Betonové ploty vypadají reprezentativně a navíc jsou i praktické.

Jaký jiný plot znáte, který vypadá okrasně, dodá okolí domu soukromí, nevyžaduje žádnou údržbu a přesto vydrží sloužit desítky let? Betonové ploty jsou v tomto směru zcela jedinečné, navíc jsou i velmi variabilní, díky čemuž si můžete vybrat velikost a tvar plotu a samozřejmě také dekor a barvu. Betonové ploty se vyrábí nejčastěji s dekorem skládaných cihliček a štípaného kamene, co se týká barev, ty jsou potom nejběžnější šedá a pískovcová. Výsledný plot může být rovný, rádiusový, s ozdobnou mřížkou. Jako novinku lze objednat také dřevěné latě v libovolné barvě, které se instalují mezi plotové dílce nebo jako jejich zakončení. Díky nim se plot opticky odlehčí a ozvláštní.

Pro všechny, kteří by měli zájem o betonový plot, ale nedovedou si tak dobře představit, jak by kolem jejich domu betonové oplocení vypadalo, je na Betonoveploty.net k dispozici on-line konfigurátor plotu, kde stačí navolit parametry plotu a vizualizace vám ukáže, jak by výsledný plot vypadal kolem vzorového domu.