Ostatní

Co vše můžete udělat pro to, aby byl váš spánek kvalitní a bez bolesti zad

S kvalitou svého spánku bojuje mnoho osob. Problémy se spánkem mohou být nejrůznějšího původu. Jednat se může o stres, přepracovanost, napětí v práci, ale důvodem mohou být i vnější okolnosti, jako je nevhodná matrace či přemíra nevhodných věcí v ložnici. Jak můžete co nejvíce zvýšit šance na to, aby byl váš spánek kvalitní?

Kvalitní matrace

Za nekvalitním spánkem může stát špatně zvolená matrace, na které se vám špatně spí a bolí vás z ní záda. To znamená, že je na čase koupit novou. Investice do kvalitní matrace se opravdu vyplatí. Nejenže pečuje o zdraví vašich zad, ale dává vám možnost si řádně odpočinout a nabrat novou energii. Skvělou volbou pro vás mohou být moderní pěnové matrace. Právě ty nabízí dostatečný komfort a správnou podporu vašim zádům. Komfortní matrace 200×200 je skvělou volbou pro páry.

Byliny

Nápomocné vám k navození spánku mohou být i některé byliny, které mají uklidňující účinky. Jedná se o levanduli, meduňku, ale také třezalku či chmel. Tyto byliny seženete ve formě čajové směsi či si můžete před spaním provonět místnost s pomocí esenciálních olejů z těchto bylin. Přináší uklidnění a navozují příjemný spánek. Zbaví vás také stresu.

Tohle pryč

Některé věci do ložnice jednoduše nepatří. V místnosti, která je určena k odpočinku, by nemělo být nic zbytečného navíc, co by spánek narušovalo, tedy žádná elektronická zařízení, přemíra doplňků či květin. Rušit vás může také nevhodně zvolená barva zdí v ložnici. I když to bude pro některé osoby nepřijatelné, měly by se zbavit také televize ze své ložnice.

Pozor na kávu

Myslete také během dne na nadměrné pití kávy a snažte se jí spíše vyhnout. Nadměrný příjem kofeinu během dne může stát za tím, že večer nemůžete usnout. Dopřejte si místo kávy vodu či bylinný čaj.