Ostatní

Vyklízení bytu je možné samozřejmě ekologicky

Ekologická likvidace odpadu a to jakéhokoliv, je dnes velmi častým tématem pro diskuzi a je na celou akci kladen čím dál větší důraz. Vyklízecí služby tak jistě považujeme za profesionální a hlavně důležitou součást takového koloběhu odpadu. Široká nabídka služeb, které se pod tímto pojmem ukrývá služeb, je poměrně veliká a využití těchto služeb využívají nejen fyzické tak právnické osoby.

Nejen vyklízení pozůstalosti je náplní práce odborných firem

Vyklízení pozůstalosti a nejen takovéto služby využívá mnoho soukromých osob, ale také firmy, které potřebují vyklidit prostory, sklady. V případě,že potřebujeme vyklidit byt nebo dům, jde zejména o staré haramburdí nebo o vyklízení prostor v pozůstalosti, dále tyto služby zahrnují vyklizení celého objektu od demontáže nábytku, kuchyňské linky, ale i drobné bourací práce. V případě, že si vyklízecí služby objedná firma, řadíme sem také odbornou skartaci firemních dokumentů.

Přenechejme práci odborníkům

Asi hlavní důvod, proč bychom měli nechat tyto práce na odborné firmě, je především práce bez námahy a v případě vyklízení pozůstalosti také s ohledem na naše emoční rozpoložení. Navíc je určitě taková práce mnohem efektivnější a rychlejší právě s vyklízecí firmou. Firma tak může přistavit kontejner, do kterého se všechen odpad nastřádá a poté odveze na skládku. Velikost kontejneru záleží na množství odpadu, který potřebujeme zlikvidovat. Z hlediska nákladů na vyklízení doporučujeme přímo kontaktovat právě vyklízecí společnost. Zde nám odborní a profesionální zaměstnanci mohou sdělit cenu, která se může dle náročnosti vyklízení prostor podstatně lišit.

Pokud máme zájem o profesionální služby vyklízecích firem a chceme vědět cenu co nejpřesněji, měli bychom si nejdříve domluvit s pracovníky firmy, kteří při prohlídce objektu zjistí a odhadne rozsah prací, například i počet hodin, potřebný počet zaměstnanců, velikost nákladního auta a zda – li bude potřeba přistavit kontejner na odpad.

Vyklízení svépomocí

Jestliže bychom se do celé akce chtěli pustit sami, musíme počítat i s náklady, které si samotná práce vezme. Jak už bylo řečeno, vyklízecí firma nám může poskytnout kontejner na veškerý odpad a starý nábytek, vše také odveze na skládku a o staré elektrospotřebiče, které již dosloužily se také postará místo nás. Vše je také možné roztřídit a můžeme věnovat něco také charitě.

Jak samotné vyklízení probíhá

Ocitneme – li se v situaci, kdy nás opustí milovaný člověk, máme jistě před sebou spoustu práce s pozůstalostí. Musíme se rozhodnout, zda si věci ponecháme nebo je zlikvidujeme. Je třeba to udělat ale co nejdříve. Určitě bychom si měli dát stranou ty věci, které si chceme ponechat a probouzí v nás jisté podmínky. K vyklízení pozůstalosti patří také likvidace koberců nebo starého nábytku. Po příjezdu pracovníků se společně dohodneme, co vše chceme odvézt na legální skládku. Zatuchlý odér v bytě jistě není nic příjemného. V některých případech je u zákazníka vyžádána likvidace zbytkového biologického materiálu, ale i na takovéto případy by měly být odborné firmy připraveny.