Ostatní

Kdy se vyplatí pronájem dodávky

Klasické stěhování mnohým z nás přidělá jen starosti a to nejen s balením, ale také s možným odvozem. Člověk si něco naplánuje, ale najednou auto vypoví službu nebo zkrátka potřebujeme všechno co nejdříve a pokud možno hned. Spolehlivým řešením v takových případech může být pronájem dodávky, která nám pomůže vyřešit náš problém.

Akce kulový blesk

Pod tímto názvem jistě všichni známe legendární film o rychlém stěhování. V našem případě jde prakticky o totéž, jen s tím rozdílem, že nemáme ani auto a ni stěhováky. Co teď? Odpovědí může být pronájem užitkové dodávky, se kterou bude jistě stěhování hračka. Musíme mít samozřejmě vybranou firmu, která se zabývá půjčováním jakýchkoliv vozů. Zde nám autopůjčovny nabídnou možný výběr, který bude splňovat naše podmínky. Rychle a spolehlivě tak můžeme přestěhovat nejen babičku, ale i celý dům.

Výhody pronájmu dodávek

K výhodám užitkových dodávek zejména patří jejich flexibilní využití. Ve srovnání s přívěsnými vozíky jsou dodávky vhodnější do jakéhokoliv počasí a to i když silně prší nebo sněží. Náklad je dobře schován pod střechou. Samozřejmě pronájem takové dodávky je vhodný zejména pro začínající podnikatele, kteří ještě nedisponují svým vlastním vozovým parkem. Ono se to nezdá, ale takový vůz, který budeme potřebovat denně ke své práci a pro rozvoz zboží nebo materiálu, představuje docela velkou finanční částku, kterou si právě začínající živnostníci spíše pořizují v bance. Pronájem takové dodávky vyjde o poznání levněji, splácíme tak pouze jen měsíční nájem a to může být i na dlouhodobý pronájem, který může být až 60 měsíců. Poté je třeba sepsat smlouvu o pronájmu novou a v mnohých případech si můžeme zapůjčit dodávku novou. Jde jen o domluvu a řádné splácení pronájmu.

Finanční hospodaření naší firmy můžeme mít i v tomhle případě pevně pod kontrolou. Výdaje za pojištění, dálniční známky a podobně, to jsou výdaje, které jsou při provozu auta potřeba. V případě, že si dodávku pronajmeme, nemusíme se o tyto záležitosti starat. Je třeba jen doplňovat pohonné hmoty. Pokud máme dodávku na dlouhodobý pronájem, měsíční pronájem je tak potřeba zaplatit vždy včas a vzhledem k tomu máme i přehled o vynaložených finančních prostředcích firmy.

K čemu všemu můžeme užitkovou dodávku využít?

Jak už bylo řečeno na začátku, dodávky můžeme využít například ke stěhování a to nejen pro soukromé účely, ale také pro firmy. Rychle přestěhovat kancelář také není žádná legrace a tak nám může být taková dodávka, kterou jsme si pronajali, být určitě užitečná. Dodávky také můžeme využít k převozu jakéhokoliv materiálu, ať už na stavbu nebo na chalupu, kde potřebujeme udělat novou střechu.

K přepravě nákladu je ale potřeba dobře upevnit celý náklad, mohlo být dojít k přesunu v kabině auta a také k převážení. Tím by mohlo dojít například k dopravní nehodě a to jistě nikdo nechce.

Jaké doklady budeme potřebovat

Musíme mít platný občanský průkaz a samozřejmě řidičský průkaz. Bez těchto dokladů auto bohužel nedostaneme. Také je potřeba finanční hotovost, která je potřeba k zaplacení kauce.

Spolehlivou autopůjčovnu si také můžeme vybrat podle toho, jak dlouho například funguje firma na trhu, jaké reference firma sklízí od svých zákazníků, ale také podle toho, jakým vozovým parkem autopůjčovna disponuje. Auta by měly být již na první pohled provozuschopné. Pokud ale vozy nemají nic společného s kvalitou a pojízdností, raději se poohlédněme po jiné firmě.