Ostatní

Vybíráte dům? Hleďte na to nejpodstatnější

Ne každý chce nutně bydlet jenom v bytě. Je mnoho lidí, kteří z různých důvodů dávají raději přednost domům. Pokud k nim také patříte, je na místě podívat se na to, jak vybrat ten pravý. Je řada faktorů, na které je dobré se při výběru nemovitosti zaměřit.

Lokalita

Určitě jde o velmi důležitou věc. Doslova můžeme říci, že tu nejdůležitější. Když se podíváme na aktuální vily na prodej, je třeba říci, že jsou situovány do velkých měst, což přináší hned několik výhod. Máme na mysli především dobrou:

  • Dopravní obslužnost
  • Občanskou vybavenost
  • Nabídku práce

Někdo však dává přednost většímu klidu a tak hledá rodinné domy na okrajích měst, nebo přímo na malých obcích. I toto bydlení může mít něco do sebe.

Velikost

Je třeba ujasnit si nároky, stejně jako to, kolik lidí bude v objektu bydlet. Když máme mluvit o početných rodinách, je jasné, že patrová vila s dostatkem místností je doslova samozřejmostí. Když hledá bydlení v domku spíše mladý pár, mohou plně vyhovovat současné a moderní bungalovy, které nabídnou dispozice podobné těm bytovým. Roli by však měl hrát i vývoj budoucí, například plánované založení rodiny.

Technický stav a stáří

Pokud mluvíme o starších objektech, mohou lákat hlavně příznivou cenou. Na druhou stranu je zde riziko horšího technického stavu, stejně jako jsou spojeny s budoucí povinností rekonstrukce. Proto více doporučujeme stavby nové. Ideálně v podobě již hotových novostaveb, nebo plánovaných developerských projektů. Cenově sice mohou být dražší, ale jsou s nimi spojeny dvě výhody. Po koupi se lze hned, bez jakýchkoliv oprav, či úprav nastěhovat. Dále není nutné plánovat rekonstrukci, jelikož na ní přijde čas až za několik desítek let.

Sousedé

V posledních letech velmi živé téma. Někdy si sousedy člověk nevybírá. Pokud ale tu možnost má, je určitě na místě zjistit, kdo bude v okolí dané nemovitosti bydlet a jak se s takovým člověkem dá vůbec vyjít.