Ostatní

Vyberte si pro vaši podlahu vhodný materiál

Ať už stavíte dům nebo se chystáte k jeho rekonstrukci či k rekonstrukci bytu, základem dobrého bydlení je vhodně zvolený druh podlahy. Každá místnost má totiž jiné nároky a každý materiál nabízí jiné technické a užitné vlastnosti a potřebuje jinou údržbu. Podlaha má také velký význam pro celkový komfort místnosti. Je tedy potřeba dobře rozmyslet, jaký typ podlahy zvolíte. Jen to bude zárukou, že podlaha vám bude sloužit dlouhá léta.

Jakou podlahu a kam zvolit?

Na výběr je celá řada tradičních i inovovaných materiálů. Pokud sáhnete do nabídky materiálů přírodních, jsou hřejivé, laminát je zase odolnější vůči větší zátěži, je však chladnější, pokud zvolíte tvrzený vinyl, získáte podlahu pružnou, odolnou a nenáročnou na údržbu.

  • Vstupní prostory

Vzhledem k tomu, že do těchto míst vchází návštěva jako první, měly by být vstupní prostory reprezentativní, ale zároveň by se měla podlaha v nich dobře udržovat. Také musí být odolnější vůči mechanickému poškození. Kromě toho by neměla být kluzká. Mezi vhodné materiály patří dlažba, linoleum nebo vinylová podlaha.

  • Kuchyně

V této místnosti musí být podlaha odolná, nikdo z nás se totiž neubrání občasnému pádu předmětů a v kuchyni se to stává velmi často. Kromě toho by měla odolávat vodě, neměla by být kluzká a měla by se dát dobře udržovat. Mezi vhodné materiály se tak řadí dlažba, korek, vinyl nebo linoleum.

  • Obývací pokoj

Tato místnost je určená nejen pro odpočinek, ale měla by mít i reprezentativní vzhled. Pro tuto místnost to často bývá i designová záležitost. Jako ideální se jeví dřevěná podlaha a mezi další vhodné materiály pak patří korek, vinyl nebo laminát.

  • Ložnice

Pro tuto místnost nevyžaduje podlaha žádné zvláštní nároky, je to místo určené pro odpočinek a klid. Mezi vhodné materiály patří dřevo, korek, linoleum nebo laminátová podlaha.

Velký výběr různých druhů materiálů i barevných variant nabízí společnost floor-experts.