Ostatní

Bude vaší předsíni slušet sedací botník?

Botník je velmi užitečný pomocník, který se objevuje ve většině našich domácností. Své místo nachází především v předsíni. Jeho výběru je však potřeba věnovat pečlivou pozornost. Než vyrazíte na nákupy, ujasněte si několik důležitých faktů.

Před nákupem si promyslete…

Asi nejdůležitějším faktorem, který bychom při výběru botníku měli brát v potaz, je velikost předsíně. Pokud bydlíte v panelovém domě, předsíň většinou má jen velmi málo prostoru. Pro tento případ je ideální botník vysoký a úzký, který nabízí výklopné zásuvky. Nejen, že ušetříte prostor, ale budete mít k uloženým botám i snadný přístup. Bydlíte – li v rodinném domě, pravděpodobně máte chodbu daleko větší, máte tedy větší výběr. Pokud máte zdravotní obtíže, či jste již staršího věku a hůře se vám obouvá, možná uvítáte botník lavice, na který si, během obouvání či zouvání, pohodlně sednete.

Botníky sedací

Botník na sezení se často stává dobrou variantou, která nahradí židli nebo lavici v předsíni. Botník se sedákem je ideální volbou nejen pro seniory, ale pro mladší generaci. Díky sedacímu botníku se pro vás stane obouvání či zouvání standardem nikoli luxusní záležitostí. Sedací botníky jsou konstruovány velmi jednoduše. V podstatě se jedná o nízký botník, který je, kromě úložného prostoru pro boty, opatřen v horní části čalouněním, které slouží jako sedák. Obdobně může fungovat i botník v podobě sedací lavice do předsíně.

Sedací botníky nabízejí ohromnou úlevu pro bolavá záda a navíc jsou dokonalým doplňkem, který rozhodně patří do vaší chodby. V nabídce naleznete různé varianty i barevné modely. Vybere si tak každý. Velký výběr nabízí e-shop dona-shop.cz.

Pro výrobu sedacích botníků se používají různé druhy materiálů. Mezi ty nejčastější patří masiv, lamino a ekokůže. Každý materiál má různé vlastnosti. Vybrat si tak můžete takový druh, který bude vyhovovat vám a vaší rodině.