Ostatní

Ventilátory využijete v létě i v zimě

Trávit parné léto v kanceláři není zrovna příjemné. Otevřeným oknem proudí do místnosti horký vzduch, před kterým není úniku. Tento problém lze ovšem řešit pořízením ventilátoru, který vzduch rozhání a navozuje pocit ochlazení. Ventilátory jsou různého druhu, takže podle potřeb si můžete pořídit například malý ventilátor na psací stůl, větší stojací ventilátor nebo ventilátor stropní, který rozhání vzduch v interiéru zřejmě nejrovnoměrněji. Pestrý výběr ventilátorů různých typů nabízí internetový obchod Gavri.cz.

Jaká je nabídka ventilátorů?

Mezi stropními ventilátory si můžete vybrat stropní ventilátor se světlem nebo bez světla. V nabídce obchodu jsou stovky nejrůznějších modelů větráků vesměs vysoké kvality. Stropní ventilátor rozviřuje vzduch v místnosti rovnoměrně i do všech koutů a pocitově dokáže vzduch ochladit až o 4 stupně Celsia. Stropní ventilátor je ovšem užitečný i v zimním období. Může totiž pomoci ušetřit až 20 % energie při vytápění. Teplý vzduch v místnosti jak známo stoupá od země ke stropu, odkud jej pak stropní ventilátor žene do celého prostoru.

Výhody stropního ventilátoru se světlem

Stropní ventilátory se světlem jsou jednak elegantní, a jednak účelné ze dvou důvodů. Jejich efekt spočívá jednak v tom, že se jedná v podstatě nejen o větrák, ale i o lustr. Pořízením stropního ventilátoru se světlem vyřešíte zejména v domácnosti vlastně dva problémy najednou. Příjemné stropní světlo s ventilátorem nahradí lustr, nebo si můžete světlo zregulovat na tlumené osvětlení pro odpočinek po práci.

Příslušenství pro stropní ventilátory

Pohodlněji ovládat stropní ventilátor lze například dálkovým ovladačem Sulion 0780996, určeným pro vybrané stropní ventilátory. Toto ovládání má časovač pro vypínání stropního ventilátoru. V balení najdete i držák na zeď, dále vysílač i přijímač, který je třeba nainstalovat přímo do ventilátoru.