Ostatní

Úklid nemusí být jen strastiplnou a nudnou činností

Máme – li velký dům nebo byt, jistě víme, že zahrnuje kolem značné množství práce a proto profesionální čištění pomůže vyřešit problémy s obnovou pořádku se zárukou dlouhodobé čistoty. Dům může mít také bazén, solárium nebo zimní zahradu a úklid, který se v tomhle směru vyžaduje, je samozřejmě s účastí profesionálů.

Co je součástí a co není součástí profesionálního čištění úklidových firem?

Při objednávce úklidu domu potřebujeme vědět, jaké služby firma nabízí, abychom v závěru nebyli překvapeni. Pokud se nám zdá, že firma nabízí málo práce za vysokou cenu, hledejme samozřejmě dál. Trh dnes nabízí mnoho takových úklidových firem a tak je zde velká konkurence, zejména ve velkých městech. Služby těchto firem zahrnují například mokré a hloubkové čištění koberců a čalounění, vytírání podlahy, luxování, žehlení a praní prádla, záclon a jiného textilu, mytí oken, kompletní čištění kuchyně, koupelny, stírání prachu, leštění nábytku a mnoho dalších služeb.

Důvěra především

Zaměstnanci úklidových firem jsou pečlivě vybíráni. Koneckonců se budou muset zabývat našimi osobními věcmi. Obvykle absolvují speciální školení, což znamená, že bychom se tedy neměli obávat o svůj majetek a hlavně jde o kvalitní a spolehlivé služby. V případě nespokojenosti s prací jakékoliv úklidové společnosti, může klient vždy kontaktovat oprávněnou osobu a zmínit tak své stížnosti. Tyto společnosti obvykle rychle reagují na stížnosti a problémy, které se vyskytnou při poskytování uklízecích prací.

Rychlost úklidu, kvalita jeho výkonu, přijatelné náklady na tyto služby a profesionalita personálu. To jsou faktory, které jistě ovlivňují naše rozhodování nebo opětovné objednání těchto služeb.

Domácí hospodyně

Taková úklidová firma je vlastně druh domácí hospodyně, jejíž výhodou je, že přichází a odchází v době vhodné pro majitele, aniž by ji zatěžovala stálou přítomností v domě. Čištění domu, může obsahovat seznam následujících činností, mezi které patří zejména

– suché čištění textilních povlaků;
– odstranění prachu z jakýchkoli povrchů;
– mokré čištění;
– péče o domácí spotřebiče;
– mytí oken;
– čištění dřevěných povrchů;
– odstranění odpadků;
– mytí oken

V tomto případě si klient může objednat libovolný počet služeb. Objednání celého sortimentu nebo dílčích akcí bude záviset na osobních přáních a potřebách klienta Náklady na úklid se počítají na základě cen uvedených v ceníku. V případě nadměrného znečištění prostor však mohou být náklady na službu zvýšeny.

Tyto úklidové společnosti také nabízejí vánoční úklidy, úklidy po rekonstrukcích nebo po požáru. Je třeba ale myslet také na to, že například u vánočního úklidu je dobré si firmu objednat s velkým časovým předstihem, neboť v tomto období jsou většinou plně vytíženy.