Ostatní

Stínící sítě ochrání nejen váš plot

Jistě jste si všimli, že například tenisové kurty jsou oploceny vysokým pletivovým plotem, který je zpravidla opatřen stínící tkaninou. Účelem je zastínění kurtu, neboť sluneční svit velice ztěžuje hru. Ovšem stínící tkanina má i jiný význam. Jelikož je neprůhledná, lze její pomocí vytvořit větší soukromí na zahradě, terase či balkóně.

U některých nemovitostí lze vidět rákosové či jiné stínící zábrany, které jsou však oproti stínícím sítím výrazně dražší a navíc mají velice kratší životnost. Snadněji se poškodí při větrných poryvech, nebo v důsledku dětských her nebo na sportovištích údery míčků apd.

Způsob montáže

Stínící tkanina či stínící sítě se obvykle přidělávají na klasické pletivo. Je možné je připevnit také na plotové panely i jiná oplocení. Při natahování stínící sítě je dobré použít vázací drát, případně spojovací spony Rocafix. Tímto způsobem lze na klasické pletivo či jiný druh plotu připevnit jak stínící tkaninu či stínící sítě, tak i stínící plachty, stínící úplety, zelené zakrývací plachty, stínící textilie a další materiály podobného druhu. Tento způsob je nejrychlejší a nejlevnější varianta, jak snížit průhlednost oplocení, zastínit ploty a vytvořit soukromí na zahradě, na terase či na balkóně. Rychlost a snadnost připevnění umožňují oka na okrajích tkanin či sítí, kterými se provlékne vázací drát či ocelové nebo plastové lanko. Díky pevnému materiálu mají stínící tkaniny a stínící sítě dlouhou životnost a odolávají i náporům silného větru.

Rozměry a účel použití

Vybrat si můžete z několika výšek, které jsou hlavním a jediným rozhodujícím kritériem. Stínící tkaniny a stínící sítě se vyrábějí ve výšce 100, 120, 150, 160, 180 a 200 centimetrů. Jsou vhodné k zastínění nejen pletivových i jiných plotů, ale i zahradních pergol, přístřešků či teras. Lze je použít také k přistínění skleníků, jako bezpečnostní zástěny při stavebních pracích, k zastínění lešení a ochrany chodců před prachem či padající omítkou apd. Jsou vhodné i jako ochranné sítě na polích, vinicích, zahradách, stejně tak na dětských pískovištích.