Ostatní

Peršan jako investice

Je mnoho způsobů, jak výhodně uložit peníze. Nemusí to být vždy drahé kovy, jiné cennosti nebo například nemovitosti. Jednou ze stálic na tomto pomyslném trhu jsou perské koberce. Ručně tkané perské koberce jsou ukázkou řemeslné zručnosti a preciznosti. Nemusíte si pořizovat velký rozměr, jehož cena odpovídá tomuto vzácnému zboží.

Chcete-li si pořídit peršan jako investici, může i malý perský koberec být doslova klenotem ve vašem bytě či kanceláři. Navíc jej v prodejně firmy Buchara v Praze můžete pořídit za přijatelnou cenu. Perský koberec je výhodnou investicí i proto, že se obvykle v rodinách dědí z pokolení na pokolení a postupem let rozhodně neztrácí nic ze své kvality ani tržní hodnoty.

V čem spočívá výjimečnost perských koberců?

Každý orientální nebo perský koberec, kterému se běžně říká peršan, je synonymem dokonalosti, preciznosti a nejvyšší kvality. Těchto jedinečných vlastností je dosahováno ruční prací, kterou lze v mnoha případech zcela oprávněně považovat za umělecké dílo. Zejména v tradičních zemích, kde se perské koberce ručně tkají, se jejich výroba dědí z generace na generaci. Jde o tradici dlouhou několik staletí a především orientální a perské koberce z Íránu, Turecka, Afghánistánu, Pákistánu či Nepálu udávají hlavní tón v této jedinečné komoditě. Perské koberce z těchto zemí byly již v minulosti považovány za cenné kousky, jejichž hodnota časem ještě stoupala.

Kde se nejlépe nakupuje?

Pokud se rozhodnete pořídit si perský koberec jako výhodnou investici, nebo zatoužíte mít v bytě či kanceláři cenný kousek, který bude doslova klenotem a vaší chloubou, navštivte prodejnu společnosti Buchara v Praze. Na českém trhu s orientálními, perskými ale i moderními koberci působí již více než dvacet let a dnes zúročuje nabyté zkušenosti při prodeji peršanů. Navíc poskytuje zákazníkům cenné rady, jak o perské koberce pečovat. Každý výrobek zakoupený v obchodu Buchara je opatřen certifikátem pravosti o svém původu, takže máte naprostou jistotu, že vaše investice je správná.