Ostatní

Stěhování čistě v naší režii

Každé stěhování v nás vzbuzuje spíše hektický čas a někdy doslova noční můru. Jestliže si ale dobře zorganizujeme a budeme na vše připraveni, stěhování tak budeme mít ve vlastní režii a nic nás nemůže překvapit. Každý si většinou představí plno krabic, balení, přesunu, vybalování a nakonec i přivyknutí novému okolí. Jednoduché a jednoznačné řešení, jak přežít stěhování a zbavit se starostí, je svalit tuto otravnou a zdlouhavou úlohu na ramena stěhovací společnosti.

Plánujme, organizujme, neotálejme

Bez ohledu na to, jestli se do stěhování pustíte svépomocí nebo za pomoci profesionální stěhovací firmy, bychom neměli zapomínat, že alfou a omegou úspěchu je dobrá organizace. Několik týdnů před samotnou akcí bychom se měli ujistit, že máme v pořádku smlouvu na nový byt. Je to jen pro jistotu, protože pokud bychom tak neučinili, mohlo by se stát,že bychom neměli kam hlavu složit. I to se dnes bohužel stává a tak je dobré těmto nežádoucím situacím předcházet. Změnu je třeba také ohlásit svému lékaři, právníkovi, bance, pojišťovně a jiným důležitým institucím. Také odhlášení a opětovné přihlášení dítěte do školy, jídelny a podobně, je důležitým bodem stěhování. Ukončit nájemní smlouvu asi nebude těžké, s tím jsou spojeny i jiné platby, jako elektřina, voda, plyn atd. Na to bychom také neměli zapomenout.

Stěhování = generální úklid

V případě stěhování máme jedinečnou možnost, zbavit se obnošeného šatstva a nepotřebných, dávno zapomenutých věcí. ty se s oblibou naskládají třeba na dno skříně nebo do sklepa či na půdu. Mnohdy zjistíme, kolik věcí jsme zbytečně shromažďovali a zabírali tak místo. Také bychom měli myslet na to, že je zcela zbytečné dělat nějaké velké zásoby potravin. Pokud si nebudeme vědět rady, kam s oděvy, které již nenosíme, můžeme je věnovat charitě nebo dokonce prodat. Inu každá koruna se dnes hodí.

Stěhování a děti

Organizace stěhování také představuje naplánování hlídání našich dětí. Při samotné akci by jen překáželi, děti totiž nevydrží sedět na jednom místě a stále se na něco vyptávají, my samozřejmě po několika minutách a po desáté otázce „kdy už tam budeme“, začínáme tak trochu ztrácet nervy, a to si přiznejme! Pokud máme babičku, děti nám jistě pohlídá ráda. Popřípadě chůva nebo kamarádi.

Balit vše neznamená strávit nad tím celou noc

Stěhování s sebou přináší i spoustu balení, které můžeme provádět klidně po večer u skleničky vína a to s měsíčním předstihem. Budeme mít jistotu, že se nemusíme honit v posledních dnech starého bytu. Výborným nápadem je popis všech těch krabic, krabiček, boxů a boxíků, abychom pak zase všechno bezpečně našli.

Týden před stěhováním

Týden až dva bychom měli přesunout doručovací adresu na poště. A nesmíme zapomenout ani na zvláštní místo pro pasy, klíče, doklady, dokumenty, certifikáty, cennosti a oblečení, které v den stěhování budeme mít na očích. Určitě nechceme přece, aby se ztratil snubní prsten nebo maturitní vysvědčení, které budeme potřebovat při hledání nového zaměstnání.

Takže nebojme se stěhování, nejsme na to sami! Spolehlivá firma, která disponuje vším, co bychom postrádali, nám ve všem jistě pomůže. Tyto stěhovací firmy jsou také dobře pojištěny proti poškození, rozbití nebo ztráty nějakého převážejícího majetku.