Ostatní

Přepravit náklad může být hračka

Určitě jsme se alespoň jednou v životě setkali s tím, že bychom potřebovali urgentně přestěhovat nebo vystěhovat starou chalupu za účelem prodeje, nebo musíme přepravit stavební materiál. problém je pouze v tom, že nemáme k dispozici větší auto, nejlépe dodávku. Možností je samozřejmě několik a jednou z nich je dodávku si půjčit. Potom nám půjde jistě dobře práce od ruky.

Důležité je náklad dobře upevnit

Bezpečný převoz naloženého nákladu, ať už je to materiál na stavbu nebo nábytek z chalupy, představuje především správné a dobré upevnění. Asi jen málo z nás tuší, že zhruba 25 % všech dopravních nehod je způsobeno právě špatným nebo nedostatečným upevněním nákladu. K tomu nám dobře poslouží pevné popruhy, které musíme ukotvit. Také systematicky rozložený náklad je důležitý, aby auto například nepřevažovalo svou váhu jen na jednu stranu. Pokud máme náklad dobře upevněný, můžeme si být jisti, že jej dovezeme na místo určení v pořádku.

Pronájem dodávky

Asi základní otázkou pro všechny, kteří si pohrávají s myšlenkou, že si zapůjčí dodávku je, zda se nám vůbec pronájem vyplatí. Musíme to také tak trochu srovnat s firmou, která se stěhováním zabývá. Zde máme několik faktorů, které je nutné u objednání firmy základem. Termín, čas, cena, počet zaměstnanců, kteří jsou pro stěhování potřeba, ale i jiné body. V případě, že si zapůjčíme dodávku, máme ušetřen nejen čas, který si v tomto směru můžeme spolehlivě zorganizovat, ale také finance. Dodávku si totiž můžeme půjčit na jak dlouho chceme a nejsme na nikom závislí. Sami jistě víme, co s sebou takové stěhování přináší. Pokud si na to jednoduše troufneme, můžeme se spolehnout sami na sebe a naše organizační schopnosti a jednoduše si dodávku pronajmeme.

Zase tak těžké to není, naložit nábytek, odvézt na místo určení, vyložit a hotovo. Také zde nemusíme zbytečně počítat kilometry. pronájem dodávky je možný už jen na pár hodin, na víkend nebo i dlouhodobě.

Dlouhodobý pronájem?

Ano i ten je možný. Dlouhodobý pronájem je výhodný zejména pro začínající podnikatele, kteří ještě nedisponují vlastními vozy. Vždy je ale dobré se o dlouhodobém pronájmu dodávky informovat předem.

Pokud se musíme vrátit ještě pro nějaký majetek a věci, nemusíme počítat kilometry. Pronájem dodávky je možný nejen na pár hodin, ale také na den, na víkend i na měsíc. Výhodou takových pronájmů jsou totiž nejen ty krátkodobé pronájmy, ale mnohé autopůjčovny nabízejí i dlouhodobý pronájem.

Výhody dodávky oproti přívěsnému vozíku

Vozík sice můžeme využít rovněž k převozu materiálu nebo nábytku, ale dodávka je v tomhle směru daleko praktičtější. V případě nepříznivého počasí totiž spolehlivě ochrání náklad před větrem, deštěm i sněhem. Což se u vozíku a to zejména převážíme – li větší náklad, říci nedá. Také velké plus můžeme dát i daleko většímu prostoru pro náklad než má přívěsný vozík.

Spolehlivá autopůjčovna

Pokud máme v plánu pronajmout si dodávku, musíme vědět, že nám ji nikdo na čestné slovo nepůjčí. Musíme mít připraveny potřebné doklady, zejména pak řidičský průkaz platný občanský průkaz. Bez nich to opravdu nejde. Dále si připravme hotovost pro zaplacení kauce.