Ostatní

Spousta z nás platí za internetové připojení více, než musí

Raději si důkladně zkontrolujte faktury a porovnejte s tím, co váš poskytovatel nabízí a jakou máte doma skutečnou rychlost připojení. Obvykle se totiž skutečná dosahovaná rychlost a rychlost, za kterou platíte liší. Kolikrát i diametrálně! Pokud na tenhle fakt narazíte, raději zvažte změnu poskytovatele. Jak ale zabránit tomu, abyste dopadli zase stejně?

Zvažte svá očekávání

Pořádně so rozmyslete, co od svého nového poskytovatele očekáváte, na co chcete připojení k internetu využívat a jaký objem přenášených dat budete potřebovat. Pokud převážně sledujete internetová videa či hrajete online hry, je potřeba, abyste zvolili připojení s vyšší přenosovou rychlostí. Nejenom rychlost stahování, nicméně i rychlost nahrávání je důležitá. Pokud si například na svůj blog chcete nahrávat spousty fotografií, vysoká rychlost nahrávání je prostě nezbytná.

Zvolte si typ bezdrátového připojení

Je třeba, abyste byli v dosahu pokrytí vámi vybraného internetového poskytovatele. Ve větších městech s tímto není vůbec žádný problém – například internet Brno, zde se můžete rozhodovat hned mezi několika poskytovateli. Na menších vesničkách je ale opravdu třeba zjistit, zda se v dosahu místního poskytovatele (většinou bývá pouze jeden) opravdu nacházíte.

Pokud máte možnost, umístěte anténu na balkón, střechu nebo alespoň za okno. Zlepšíte tak příjem signálu. Myslete na to, že každá překážka zhorší jeho příjem. Takže pokud budete mít anténu umístěnou moc nízko a v její vzdušné vzdálenosti k ústředně vám bude například zavazet strom, kvalitu signálu to značně poznamená.

Stejně tak nemůžete ovlivnit výkyvy počasí. Například povětrnostní podmínky také dokážou značně poznamenat kvalitu vámi přijímaného signálu. Bohužel, a přírodními podmínkami si ani poskytovatel zatím neví rady.