Interiér Tipy & rady

Feng shui – co se doma nesmí dělat? 1. část

Feng shui je staročínské učení, které pomáhá organizovat a celkově harmonizovat prostor ve vašem domě. Negativní energie a špatné proudy mohou, podle tohoto učení, ovlivňovat váš život. Je proto dobré dodržovat hlavní zásady tohoto systému a učení. Vaším domovem tak bude proudit energie a životní síla.

Domov je jistota

Ať už žijete sami, s přítelem, manželem, rodinou nebo ještě rodiči. Domov je prostor, který se každý snaží zkrášlovat a hraje důležitou roli v tom, jak se cítíte. Chcete-li pěstovat pozitivní energii a správnou životní sílu, pak je feng shui ideální. Jak si vlastně podle tohoto učení zařídit dům? A co rozhodně nedělat?

Zrcadla

Podle feng shui se nesmí věšet naproti vchodovým dveřím, protože tím se brání průniku energetických proudů do domu. Zrcadlo údajně tyto proudy odráží zpátky. V ložnici zase negativně působí na manželské povinnosti a může do milostného vztahu přilákat možného soka. Kde vůbec zrcadlo umístit? Kromě ložnice je povoleno všude. V domě zrcadlo být musí, ale pozor na praskliny nebo odlomené kousky.

Koš na odpadky

Opět nesmí stát proti vchodovým dveřím. Pravidelně jej vynášejte, protože špína, prach, smetí nebo nepotřebné věci negativně ovlivňují energii prostoru a škodí zdraví. Čas od času je dobré vytřídit a vyklidit domácnost od věcí, které nepoužíváte. Vyčistí se tím prostor a vaše domácí energie.

Ostré rohy

Ty nejsou nikdy moc vhodné. Podle feng shui je dobré v bytě a domě eliminovat všechny ostré rohy. Nábytek s ostrými hranami či vystupujícími rohy by neměl být vůbec ve vašem interiéru. Když už takový nábytek v domě máte, je nutno, aby rohy směřovaly do prázdného prostoru, kde nic není.

Závěsné poličky

Ty bývají také problémem a místem, kde se soustřeďuje negativní energie. Její rohy zaoblete nebo něčím zakryjte. Ideálně třeba amulety z korálů nebo něčím, co odhání špatnou energii.