Ostatní

Solná lampa vytvoří dokonalé ovzduší v každé místnosti

Solné lampy nejsou jen originální dekorace nebo méně tradiční druhy osvětlení. Solné lampy přírodní patří mezi ozdravné, relaxační a uklidňující prostředky, které bychom si měli opatřit do každé domácnosti. Tento malý kousek přírody nabízí svému majiteli velké množství výhod. Největším bonusem je fakt, že se jedná o přírodní ionizátor, jež blahodárně ovlivňuje naše zdraví, psychiku, podpoří kvalitní spánek a kvalitní ovzduší.

Jak solná lampa funguje?

Solná lampa je dokonalý pomocník pro vytváření příznivého ovzduší, jež pozitivně ovlivňuje naše zdraví a nastoluje dokonalou pohodu.

Jak je to možné? Přírodní solné svícny i lampy se vyrábějí ze solných krystalů, které se těží v podhůří Himalájí. Zde se nacházejí ložiska soli, která jsou stará několik milionů let. Vznikala postupně vysycháním mořské vody, z níž zůstala právě jen sůl. Ta obsahuje velké množství minerálů a dalších přírodních prvků či sloučenin.

Každá lampa i svíčka je vyrobena ručně z jednoho kusu solného krystalu a je tak originálem. Do solného krystalu se vyvrtá otvor na svíčku a tvar krystalu se většinou ponechává v původním stavu, je jen nahrubo opracovaný. Vzhledem k tomu, že každá lampa je unikát má i svůj originální tvar, svoji velikost i hmotnost.

 

Vybírat si můžete krystaly různých barev. Zbarvení způsobují přísady nerostů a minerálů, které se místy v nalezištích soli objevují. Patří mezi ně železo, mangan, kalcit nebo hořčík. Vybírat si pak můžete z odstínů červených, žlutých nebo oranžových.

Solné lampy vyrábění z krystalů nacházejících se v Himalájích do okolí uvolňují záporně nabité ionty, díky kterým dochází k ozdravování vzduchu v prostoru, v němž se lampa nachází. Účinky jsou umocňovány v případě, že je lampa zahřívána pomocí svíčky. Díky tomu dochází k intenzivnějšímu uvolňování minerálů do ovzduší.

Velké množství solných lamp nabízí e-shop magieprirody.cz, kde si také můžete objednat i yoni vajíčko, které má pozitivní vliv na svalovinu dělohy.