Ostatní

Co darovat tatínkovi ke Dni otců?

Otec je kromě maminky nejdůležitějším člověkem v našem životě. Učí nás disciplíně, jezdit na kole, štípat dříví a chytat ryby. V dnešní době, kdy je spousta manželství rozvedených, děti většinou žijí s maminkami a na důležitost tatínků se trochu zapomíná. Děti potřebují mít mužský vzor.

Ne všichni z nás měli to štěstí, aby je vychovával biologický tatínek, tak nezapomeňte ani na ty „nevlastní“ otce, kteří vám dali lásku a rady do života. Uděláte jim větší radost, než si myslíte. Biologický otec se o vás stará tak nějak „z povinnosti“, ale náhradní otec zcela dobrovolně a věřte, že to není nic jednoduchého. Přesto je spousta náhradních tatínků, které děti svých partnerek milují stejně, jakoby byly jejich vlastní.

Běžně u nás slavíme Den matek a Den dětí, ale blížící se Den otců je stále ještě velice často opomíjen. A to je škoda. Letos oslava Dne otců připadá na 21. Června. Pokud jste se rozhodli, že vašemu tatínkovi, či dědečkovi letos popřejete, je nejvyšší čas se poohlédnout po nějakém dárku, který by jim udělal radost.

Má-li váš tatínek rád něco na zub, určitě ocení španělské delikatesy. Připomenete mu tak sluncem zalité dovolenkové destinace a chuť a vůni dálek, kam se letos asi jen tak nepodíváme.

Chybu neuděláte, ani když přiobjednáte španělská vína, která patří celosvětově mezi nejoblíbenější. Když si na svého otce uděláte čas a láhev kvalitního vína spolu vypijete například u fotek, na kterých jsou zachyceny vaše společné zážitky z dětství, a společně se znovu vrátíte do starých dob, utužíte váš vztah. Nejhezčí dárek je stejně společně strávený čas a pozornost. Ostatně proč si z lahvinky vína na Den otců neudělat novou rodinnou tradici?