Ostatní

Skupina DRFG investuje do developerských projektů

Investiční skupina DRFG se v oblasti developmentu podílí především na výstavbě rezidenčních, logistických a maloobchodních projektů v perspektivních lokalitách České republiky, Slovenska a Polska. DRFG podniká aktivní činnost jak v oblasti rezidenčního, tak komerčního developmentu.

Projekty v rezidenčním sektoru

Skupina se v současné době spolupodílí na projektech v celkové výši přesahující 1,5 miliardy korun, které poskytnou více než 350 bytů. V přípravné fázi stojí projekty, které nabídnou další stovky bytů.

Komerční development

DRFG Davida Rusňáka vstoupila do komerčního sektoru v roce 2019 úspěšným záměrem výstavby výrobní haly pro japonskou společnost Cataler v Týništi nad Orlicí, který byl podpořen ziskem ocenění Inovace roku na fóru LOG-IN.

V oblasti výstavby logistických nemovitostí skupina nezahálí a pokračuje dalším rozmachem zóny v Týništi nad Orlicí, či projekty v sousedním Polsku, které poskytnou desítky tisíc metrů pronajímatelných prostor a stovky nových pracovních míst.

Development maloobchodních nemovitostí

DRFG smysluplně diverzifikuje současné portfolio projektů, nebo prohlubuje portfolio nemovitostního fondu Czech Real Estate Investment Fund, pro který skupina zvětšuje retail park v Trutnově, nebo modernizovala retail park v Plzni.

Retailové parky stále vedou

DRFG doposud kupovala zejména hotové nemovitosti, převážně retailové parky. „V tom jsme výrazně úspěšní, ale nadešel čas využít naše know-how a evolučně se posunout vpřed. Stále platí, že nás zajímají retailové parky, které jsme připraveni i stavět. Zajímáme se o Česko, Slovensko a Polsko a začali jsme se aktivně věnovat i zemím v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně menší než u nás a maloobchod stabilně roste vysokými tempy,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG.

Stavba rezidenčních nemovitostí

Druhý segment je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde jsou realizované projekty v Brandýse nad Labem nebo v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. je v procesu bytový dům v Praze na Spojovací. Další projekty stojí před podpisem.

Pandemie urychlila poptávku v rozvoji logistiky

Třetí segment je development logistiky, který doplňuje přímý maloobchodní prodej. Díky růstu e-commerce je zájem po logistice a lehké výrobě dlouhodobě vysoký. Pandemie to jen urychlila.

Czech Home Capital je nově součástí skupiny

Spojení DRFG a Czech Home Capital, tohoto významného hráče na poli nájemního bydlení, dopomohlo k jejich unikátnímu postavení na trhu realit. „Děláme development, umíme skrze Czech Home Capital nemovitosti pronajímat a spravovat, umíme je prodat a skrze Chytrého Honzu umíme získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. Takovýto ucelený model nemá nikdo na trhu,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel skupiny.

Autor: Michal Pecka