Ostatní

Schůze SVJ či bytového družstva online omezí šíření nákazy koronaviru

Potýkáte se v dnešní době s problémem, jak vyřešit shromáždění SVJ či bytového družstva? Musíte řešit klíčové problémy a úkony, ale nechcete porušovat nařízení vlády a ohrožovat zdraví vašich sousedů? I když fyzicky není shromáždění možné, můžete využít možnosti tzv. online schůze.

Povinná schůze

V dnešní krizové době není téměř nic jako dřív. Vládou vydané nařízení o zákazu shromažďování osob se dotýká i schůzí SVJ a bytového družstva. Ze zákona se však každé SVJ i bytové družstva musí alespoň 1x do roka sejít, ale nikdo nyní neřeší, jak v tuto chvíli schůze uskutečnit. Jak tedy dodržet zákonnou povinnost, ale přitom neporušit zákon? Řešením pro vás může být pořádání online schůze spolu s hlasováním. Díky ní neporušíte žádné nařízení a nijak neohrozíte ani zdraví vašich sousedů.

Prakticky a bez poplatků

Plně právně uznatelné online hlasování je pro vás skvělou volbou. Každý získá svůj on-line hlas a jedná se o praktické řešení pro SVJ i bytové družstvo, jak řešit svou povinnost v této rizikové době. Nijak tedy neporušíte zákaz shromažďování osob, můžete navíc provést právně uznatelné hlasování bez nutnosti pořádat schůzi.

Výhodou online schůzí je i ušetření financí a času všech zúčastněných. Hlasovat můžete také, odkud budete chtít, potřebovat budete jen zařízení s připojením k internetu. Možné je i víceúrovňové hlasování, tedy jako celé shromáždění či jen mezi členy výboru.

Pomůže aplikace

S online schůzí vám pomůže web a mobilní aplikace Sousedé, které jsou naprosto bezpečné. Stačí tedy, když se zaregistrujete na Sousedé.cz, založíte si zde Váš dům, z katastru nemovitostí načtete všechny vlastníky a poté se přihlásíte do online hlasování. Nemusíte se ničeho obávat, vše je snadné a intuitivní.