Tipy & rady

Jedete na dovolenou? Pak zabezpečte svůj byt nebo dům!

Když jedete na dovolenou, obvykle se snažíte svůj domov zabezpečit před možnými krádežemi a vloupáními. Když jste na dovolené, je větší pravděpodobnost, že vám vykradou byt. Zejména, když o tom hovoříte opravdu s každým a popisujete detailně, kam pojedete a jak dlouho budete pryč.

Bezpečí před dovolenou

Samozřejmě dáte někomu, komu věříte klíče, aby přišel, vybral vám schránku, kde se množí dopisy, zalil květiny a vůbec byt zkontroloval, zda někde náhodou něco nesvítí, neteče voda a podobně. Je dobré se držet několika kroků, které vám mohou pomoci lépe zabezpečit a zajistit byt před zloději. A ne vždycky se to týká toho, že do domu namontujete profesionální kamerový systém a podobně. Co tedy pro bezpečí dělat?

Nemluvit o ní

Ne každý musí ve vašem okolí nutně vědět, že jedete na dva týdny na dovolenou k moři. A už vůbec se o takovýchto věcech nešiřte na internetu a různých sociálních sítí, kde k těmto informacím má přístup takřka každý. Pochlubit se můžete, ale ideálně, až přijedete domů.

Moderní technika

Dnes už bez problémů můžete nastavit automatické rozsvěcení světem nebo zapínání televize v určitý čas. Zloději se čas od času ujišťují, jestli je opravdu „čistý vzduch“ a právě tato drobnost je může odradit.

Zavřete svá okna

Nechat ventilačku otevřenou je pro mnoho lidí během léta samozřejmost a nezavírají ji, ani když jdou do práce nebo jednou na víkend pryč. Je to však velká chyba, na kterou mohou doplatit. Pro zloděje je mnohem jednodušší se do bytu dostat.

Zamkněte dveře

Přijde vám to jako automatika? Ne pro všechny! Někteří totiž jen zabouchnou s tím, že se přece nemůže vůbec nic stát. Zloději mají s nezamčenými dveřmi mnohem méně práce. Ideální je ještě vrchní bezpečnostní zámek.