Ostatní

Proč si pořídit klimatizaci do bytu

Má klimatizace doma smysl? Proč si ji pořídit? Pokusíme se na tuto otázku odpovědět v následujícím článku.

Klimatizace do bytu

Změna klimatu způsobuje, že se stále častěji objevují skutečně vysoké teploty. Když dosáhnou úrovně vyšší než 30 ° C, je v takových podmínkách pro pohodlný život obtížné. Pak se hodí klimatizace, která pomůže vytvořit snesitelnější prostředí.

Donedávna byla hlavním problémem cena celého domácího klimatizačního systému, ale v posledních letech náklady na instalaci mobilní klimatizace do bytu dosáhly úrovně dostupné opravdu široké skupině lidí. Stojí za zmínku, že klimatizační jednotky nejen ochladí vzduch v horkém počasí, ale také odstraní přebytečnou vlhkost a vytvoří tak v místnosti příznivé mikroklima. Vědecký výzkum jasně dokazuje, že příliš horký a vlhký vzduch má negativní dopad na pohodu člověka. Optimální rozmezí v létě budou teploty 23–26 ° C a vlhkost 40–60%.

Regulace teploty však musí být prováděna moudře. Předpokládá se, že mezi klimatizovaným a neklimatizovaným místem nesmí být rozdíl teplot větší než 7 ° C. Jinak má lidské tělo problém s adaptací. V klimatizované místnosti byste navíc neměli cítit pohyb vzduchu. Pokud rychlost proudění vzduchu dosáhne hodnoty vyšší než 0,2 m / s, zvyšuje se riziko vzniku infekce. V každém případě není nebezpečné používat mobilní klimatizace doma, pokud při nastavování parametrů používáte zdravý rozum.

Jak zvolit výkon klimatizace podle plochy bytu?

Nejdůležitějším parametrem klimatizačních zařízení je chladicí kapacita, což je nejjednodušší způsob výpočtu prováděním přesných měření tepelné emise z elektrických zařízení a stěn, jakož i měřením slunečního záření. U rodinných domů se předpokládá, že každý metr čtvereční místnosti vyžaduje 0,1 KW. To znamená, že v místnosti o rozloze 25 metrů čtverečních by měla být instalována stabilní či přenosná klimatizace s výkonem přibližně 2,5 KW.