Ostatní

Jaký vybrat sprchový kout?

Společnosti nabízející sprchové kouty, sprchové panely a sprchové vaničky se snaží uspokojit potřeby všech zákazníků. Aby byla sprcha po náročném dni opravdu kvalitní, je potřeba zvolit správné vybavení.

Pohodlná sprcha jsou 3 nejdůležitější prvky: vanička, sprchová kabina a sprchový panel. Moderní sprchová vanička může být téměř neviditelná. Existují sprchové kouty, které vaničku nemají vůbec, kabina je tak tvořena pouze rámem.

Ve sprše nesmí chybět kvalitní sprchová hlavice, která nabízí pohodlnou masáž pod silným nebo jemným proudem vody.

Jakou vaničku do sprchového koutu?

Až do nedávné doby byla vanička vždy viditelným prvkem sprchového koutu s vysokými ráfky. V tuto chvíli jsou velmi módní nízké a dokonce i velmi mělké sprchové vaničky namontované v rovině podlahy (asi 2 cm hluboké) pro sprchové kouty. Jedná se o elegantní a moderní modely, které se snadno čistí. Důležité je, že vstup do takového sprchového koutu je snadný i pro seniory a zdravotně postižené osoby či malé děti.

Tvary sprchových vaniček jsou různé – půlkruhové, kulaté, čtvercové nebo obdélníkové. V rohu koupelny fungují dobře půlkruhové, protože zabírají méně místa než čtvercové a obdélníkové. Proto se doporučují pro malé koupelny.

Dveře do sprchového koutu

Rohové kabiny jsou nejoblíbenější. Snadno se vejdou i do malé koupelny. Taková kabina tvoří dvě rohové stěny. Může mít posuvné nebo otevírací (výklopné) jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. V malé koupelně budou posuvné dveře mnohem lepší, protože k jejich otevření nepotřebujete místo. Pokud je prostor pro kabinu ve výklenku, musíte si koupit pouze dveře. Je to jednoduché a levné řešení. Někteří lidé se rozhodnou přidat další zeď k vytvoření takové kabiny. Dveře mohou mít speciální povlak, na kterém nezůstávají kapky vody a vodní kámen.